Čeští fotbalisté do 19 let prošli přes Srbsko do finále ME

Česká fotbalová reprezentace do 19 let zvítězila v semifinále mistrovství Evropy nad Srbskem 4:2 a poprvé v historii postoupila do finále šampionátu. V něm narazí v pondělí na výběr Španělska, který porazil Irsko 5:0.

Jaroslav Hřebík

Jaroslav Hřebík | Foto: Miroslav Bureš

Čeští reprezentanti vstřelili úvodní branku velmi brzy – už v šesté minutě poslal Polom míč obloukem za srbskou obranu, kde jej zpracoval Přikryl a z levé strany nekompromisně zakončil.

O malou chvíli později to mohlo být dva nula, jenomže Lácha ve vyložené šanci hlavičkou minul srbskou bránu.

Druhá branka českého celku tak přišla až v šestnácté minutě zápasu. Hlavičku kapitána Brabce ještě srbský brankář vyrazil, na Kalasovu dorážku byl ale krátký.

Češi pokračovali ve skvělém výkonu i v následujících minutách a to se jim vyplatilo. Srbští hráči znervózněli a dělali zbytečné chyby. Jedna taková přišla v osmnácté minutě, když Brabce v úniku fauloval Branašac a hlavní sudí nařídil penaltu.

Tu se štěstím proměnil Jeleček, brankář Perič totiž směr střely vystihl, vyrazit ji ale nedokázal.

České mužstvo ale jako by bylo s rychlým třígólovým vedením spokojeno, ustoupilo od dosavadního herního projevu – a to přineslo problémy.

Ve třiadvacáté minutě zahrávali Srbové přímý kop z vlastní půle hřiště, Kalas zaváhal a pustil za sebe Despotoviče, který ranou pod břevno snížil na 1:3.

O pět minut později přidal další zápis do divoké gólové přestřelky tentýž srbský hráč, když českého gólmana Koubka překonal tvrdou střelou bez přípravy. V utkání se za stavu 3:2 z pohledu českého celku schylovalo k dramatu.

V dalším průběhu hry už se ale obě mužstva pečlivěji soustředila na obranu a brankový příděl ustal. Definitivní tečku za utkáním udělal v devadesáté minutě Skalák, který upravil na konečných 4:2, a poslal tak Českou republiku do finále mistrovství Evropy. V něm se Češi utkají v pondělí se Španělskem.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít