Čeští fotbalisté do 19 let si vybojovali účast na ME

Čeští fotbalisté do 19 let si zajistili účast na mistrovství Evropy, které se koná v červenci v Rumunsku. V posledním utkání kvalifikační skupiny porazili v Břeclavi Izrael 2:1 a protože Rusko jen remizovalo v Lanžhotě s Nizozemskem 1:1, dostali se v tabulce na první postupové místo.

Zápas o titul mistra

Zápas o titul mistra | Foto: ČRo Plzeň

Svěřenci Jaroslav Hřebíka byli po většinu utkání lepším mužstvem, v 72. minutě ale prohrávali nečekaně 0:1, když se prosadil Dabbur. Skóre ovšem naštěstí dokázali rychle srovnat. Lácha už po minutě napřáhl ze střední vzdálenosti a vyrovnal, postupový gól potom vstřelil v 83. minutě Sladký.

Češi ale potřebovali ještě pomoc Nizozemska, která muselo nejméně remizovat s hlavním českým konkurentem v boji o účast na evropském šampionátu Ruskem. A podařilo se! Nizozemci vedli po poločase 1:0, a i když Rusové dokázali v úvodu druhé půle z penalty srovnat, potřebnou remízu pro českou 'devatenáctku' nakonec udrželi.