Čeští fotbalisté do 20 let porazili Austrálii 2:1

Čeští fotbalisté do 20 let vyhráli první utkání ve skupině na Mistrovství Světa v Egyptě. Austrálii porazili 2:1. Další utkání sehrají ve středu proti favorizované Brazílii.

Čeští fotbalisté nastupují k úvodnímu utkání MS

Čeští fotbalisté nastupují k úvodnímu utkání MS | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Čeští mladíci byli v prvním poločase aktivnějším týmem, nicméně gólově se dokázali prosadit až pět minut po změně stran. Po centru Zemana se hlavičkou prosadil Rabušic. Další branky přišly až v závěru, když se z pokutového kopu prosadil nejprve Pikhart. Na druhé straně se z opakované penalty prosadil v nastaveném čase Holland. Ve druhém utkání naší skupiny rozdrtila Brazílie Kostariku 5:0.

Česká republika - Austrálie 2:1 (0:0)
Branky: 50. Rabušic, 89. Pekhart z pen. - 90.+4 Holland z pen. Rozhodčí: Rodriguez - Camargo, Morin (všichni Mex.). ŽK: Rabušic, Morávek, Lecjaks, Mazuch - McGowan, Kantarowski. ČK: 88. McGowan.

ČR: Vaclík - Čelůstka, Hošek, Mazuch, Lecjaks - Vácha (83. Řezník), Mareček, Morávek, Zeman (71. Wojnar) - Rabušic (64. Pekhart), Vošahlík. Trenér: Dovalil.
Austrálie: Bouzanis - Mullen, Devere, McGowan, Jurman - Kantarovski, Holland, Hoffman (46. Rooney), Oar - Danning (70. Minniecon), Nichols (69. Herd). Trenér: Versleuen.

00:00 / 00:00