Čeští fotbalisté do 21 let zahájili kvalifikaci vysokou výhrou

Čeští fotbalisté do 21 let vstoupili do kvalifikace mistrovství Evropy 2013 vysokou výhrou. V Mladé Boleslavi porazili Andorru 8:0. Hattrick zaznamenal Václav Kadlec, jednou skórovali při své premiéře v dresu lvíčat Wágner, Nitrianský, Darida, Petr a Hušbauer. Další zápas čeká jednadvacítku 6. září v Uherském Hradišti proti Arménii.

Fotbalový reprezentant do 21 let Lukáš Mareček

Fotbalový reprezentant do 21 let Lukáš Mareček | Zdroj: ČTK

Čeští mladíci se prvního gólu proti neškodné Andoře dočkali už v 6. minutě, kdy se po spolupráci s Vydrou trefil Kadlec. Ve 14. minutě se prosadil Wágner a do konce poločasu se Češi prosadili ještě jednou, když Kadlec proměnil penaltu po faulu na Vydru.

I po přestávce pokračovala jednadvacítka v gólové nadílce. Hned ve 47. minutě se střelou z dálky prosadil obránce Nitrianský a za dalších pět minut přidal pátou branku po rohu Darida. V 72. minutě zkompletoval Kadlec hattrick, když si zopakoval spolupráci s Vydrou. Minutu před koncem dal svůj první gól za jednadvacítku Petr a ve třetí minutě nastavení se premiérově trefil také Hušbauer.

Česká republika "21" - Andorra "21" 8:0 (3:0)

Branka: 6., 39. z pen. a 72. Kadlec, 14. Wágner, 47. Nitrianský, 54. Darida, 89. Petr, 90+3. Hušbauer. Rozhodčí: Direktorenko - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.). ŽK: Vales, M. San. Diváci: 480

ČR: Štěch - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Novák - Mareček - Vydra, Darida (68. Hušbauer), Kadlec, Navrátil (73. Kopic) - Wágner (57. Petr). Trenér: Dovalil

Andorra: Oliva - M. San, Vales, Orosa, Fajardo (84. Mollins) - Pousa, Bousenine, Roca, Goncalves (68. Guevara) - Vallis (57. L. San), Alves. Trenér: Ruiz