Čeští fotbalisté ladí ofenzívu pod Hlubokou

Po páteční porážce v Granadě se Španělskem čeká české fotbalisty úplně jiný soupeř. V úterý se v dalším utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2012 utkají naopak s nejslabším celkem skupiny Lichtenštejnskem. Trenér Michal Bílek bude vybírat ofenzivně laděnou sestavu, která by měla soupeři co nejdříve vstřelit uklidňující gól. Dnes odpoledne je na programu otevřený trénink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté před zápasem ve Španělsku | Zdroj: ČTK

Český tým se ubytoval přímo pod zámkem Hluboká nad Vltavou. Fotbalová reprezentace na jihu Čech ještě nikdy nehrála. Pro hráče je prostředí zcela nové, ještě neosahané.

To ale neplatí pro Davida Lafatu, který je z Olešníka, tedy z městečka, které leží jen osm a půl kilometru od Hluboké. I proto mohl spoluhráčům poradit, kam vyrazit na kávu.

„Hluboká je známá. Kluci se mě sice ptali, ale myslím si, že si každý poradí.“ I další výhody má pro Lafetu pobyt blízko domova. Ve dni volna se mohl sejít s rodinou.

Měli jsme volné dopoledne, takže jsem si zajel domů, abych viděl děti a manželku. U rodičů jsem se byl podívat, takže to bylo příjemné.“

Česká reprezentace musí hodit prohru se Španělskem za hlavu. Ostatně jí ani nic jiného nezbývá. Sestava, kterou urči trenér Michal Bílek, bude mít určitě za úkol, překonat soupeřovu obranu co možná nejdřív.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kamil Jáša sleduje přípravu české fotbalová reprezentace před Lichtenštejnskem

Lafata by nejraději byl přímo u toho, tedy na hřišti..Ale dobře ví, že jedenáctka se nesestavuje podle toho, kdo kde bydlí.

„Přijde celá rodina, kamarádi, takže bych měl velkou chuť se před nimi ukázat. Ale vím, že tady si nejde vybírat. Samozřejmě kdybych vyběhl alespoň na chvilku, tak budu rád.“

Český tým má dnes na programu odpolední otevřený trénink, podle dostupných informací se dá očekávat, že poslední ostrá příprava před kvalifikačním zápasem s Lichtenštejnskem se bude odehrávat za asistence početného zástupu fanoušků.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme