Čeští fotbalisté pokřtili a adoptovali žirafu. Dostala jméno Dino po Janu Kollerovi

Česká fotbalová reprezentace se před zápasem kvalifikace mistrovství světa proti Dánsku rozrostla o jednoho člena. Národní tým pokřtil a adoptoval v olomoucké zoologické zahradě ročního samečka žirafy Rothschildovy. Mládě dostalo jméno Dino, podle přezdívky historicky nejlepšího střelce českého týmu Jana Kollera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář české fotbalové reprezentace Petr Čech krmí v olomoucké zoo žirafího samečka Dina | Zdroj: ČTK

"Narozeninový dort je směsice vloček, zeleniny a ovoce, takže samé dobré pochoutky, které mají žirafy rády," říká mi ošetřovatelka Adéla Tomečková, která mě zároveň ujistila, že by chutnal i lidem.

Při příchodu prvních účastníků křtu se žirafy trochu vylekaly. Zooložku Libuši Veselou to ale nepřekvapilo.

"Žirafy jsou zvědavé, ale taky hodně opatrné a lekavé. Na množství lidí jsou zvyklé, ale tato sešlost je poněkud nestandardně oblečená, jsou zvyklé spíš na barevné oblečení dětí nebo na naše pracovníky v maskáčích. Tohle ony všechno vnímají a trošku se lekly. Ale dáme jim chvilku času a bude to dobré," vysvětluje zooložka Libuše Veselá chování zvířat s dlouhým krkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté pokřtili v olomoucké zoo ročního samečka žirafy Rotschildovy Dina

Krmení už klidných žiraf se ujal brankář Petr Čech, který jim předal do venkovního výběhu zmíněný narozeninový dort. A jméno Dino se mu pro žirafu zdá vhodné.

"Dino je velký, teď nám tady sní kameru (smích), takže se to jméno k žirafě hodí. A i díky tomu, že je Honza Koller nejlepší střelec, je to i pocta, doufám," usmál se brankář londýnské Chelsea.

Krmit sedmimetrového tvora chce i trochu odvahy. Petr Čech se ale za nejodvážnějšího reprezentanta nepovažuje.

"Já se ani neptal, jestli jsem nejodvážnější, prostě jsem si ten dort vzal, baví mě to tady, mám rád zvířata. Krmil jsem ji rukama, chytla mě za ruku, takže už vím, na co si mám dávat pozor. Krmil jsem i slona na safari, ke zvířatům mám hodně vřelý vztah, takže jakmile můžu něco nakrmit, rád se toho ujmu," řekl se smíchem Petr Čech, jehož ruka zůstala i po krmení ročního samečka Dina bez zranění.

Alena Benešová, Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme