Čeští fotbalisté porazili Slovensko 3:0, dvakrát se trefil Lafata a jednou Dočkal

V posledním zápase tohoto kalendářního roku vyhrála česká fotbalová reprezentace nad Slovenskem 3:0. V první desetiminutovce dal Čechům dvoubrankový náskok Lafata, po návratu z kabin pečetil vítězství premiérovým gólem debutant Dočkal. Do zápasu zasáhlo i osm dalších nováčků, a kouč Bílek tak mohl být spokojen jak s výsledkem tak předvedenou hrou.

David Lafata vyzrál na slovenského kapitána Hamšíka (na snímku vlevo) ale dvakrát i na celou soupeřovu obranu | Zdroj: ČTK

Kouč Bílek se v nominaci musel obejít kromě dlouhodobě zraněného kapitána Tomáše Rosického či brankářské jedničky Petra Čecha, který se rozhodl kvůli nabitému programu v klubu nepřicestovat. Z dalších lze připomenout absence zraněných Jiráčka, Pilaře, Kadlece či Hübschmana.

V základní sestavě českého výběru se tak objevili čtyři debutanti – brankář Vaclík a do pole nastoupili Dočkal, Ordoš a Krejčí.

Česko – Slovensko 3:0 (2:0)

Góly: 3.+ 6. Lafata, 72. Dočkal, Rozhodčí: Lechner - Hoxha, Trunner (všichni Rak.)

Češi v červených dresech na slovenské protihráče vlétli hned od úvodu a mohli se radovat ze vstřeleného gólu už po třech minutách. Po centru Gebre Selassieho z pravé strany se z bezprostřední blízkosti do protipohybu brankáře prosadil hlavou Lafata 1:0.

I druhou branku přidal jablonecký útočník Lafata a to po 6. minutách. U levé postranní čáry se kolem Pekárika protáhl Ladislav Krejčí a nacentroval před gólmana, tam se z čista jasna objevil Lafata a kolenem dopravil míč za Kuciakova záda 2:0.

Pak si první střelu na Vaculíkovu bránu připsali i hosté, ale hra pak začínala lehce ztrácet tempo. Přesto byli Češi ve zbytku poločasu aktivnější a dostávali se i do šancí jako po půlhodině hry opět Lafata, ale tentokrát přestřelil. Od té doby převzali ovšem iniciativu Slováci.

Největší příležitost slovenské reprezentace měl po teči Stochovi střely kapitán Hamšík, ale Vaclík naštěstí nemusel zasahovat, protože šla těsně mimo. Ještě těsně před odchodem do kabin musel kouč Griga, který už v průběhu stáhl ze hry Pekaríka, střídat podruhé tentokrát ale kvůli zranění.

Do druhé půle poslal Michal Bílek místo Tomáše Sivoka Martina Latku a jeho protějšek Stanislav Griga vyměnil celou svoji útočnou vozbu, když na trávník přišli plzeňští forvardi Bakoš s Ďurišem. Aktivita slovenských hráčů vyústila v několik nebezpečných centrů.

Byli to však zase Češi, jmenovitě Krejčí, kdo mohl zvýšit, když vystihl úmysl stopera vrátit míč na brankáře, ten u něj byl ale dříve. Většina dění se pak odehrávala ve středu hřiště kolem půlící čáry. Až další dvě změny v české sestavě přinesly oživení hry. Střídající Vydra se sice ještě netrefil, ale v 72. minutě už Dočkal ano. Kombinaci Vydry s Daridou zakončil premiérovou reprezentační trefou přímo do horního růžku 3:0.

Ve zbytku utkání už si 11 464 diváků v ochozech užívalo a věnovalo se spíše mexické vlně. Oloumoučtí patrioti si nakonec mohli mnout ruce, protože trenér české fotbalové reprezentace nakonec na trávník pustil i jejich oblíbence ze Sigmy Pospíšila s Hořavou. Tečku za duelem mohl udělat slávistický stoper Latka, ale jeho hlavičku z 84. minutě Kuciak s velkými obtíži zpacifikoval.

ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok (46. Latka), Suchý, Limberský (74. Kalas) - Darida (79. Hořava), Plašil - Dočkal, Ordoš (82. Pospíšil), Krejčí (67. Vydra) - Lafata (67. Kozák). Trenér: Bílek
Slovensko: Kuciak - Pekarík (17. Čišovský), Saláta (45. Guldan), Hubočan, Zabavník - Sapara, Pečovský - Guede (76. Hološko), Hamšík, Stoch (46. Bakoš) - Sylvestr (46. Ďuriš). Trenéři: Griga a Hipp

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít