Čeští fotbalisté porazili v kvalifikaci MS Maltu 3:1

Čeští fotbalisté vybojovali v kvalifikaci o mistrovství světa 2013 první vítězství. Ve druhém utkání ve skupině vyhráli v Plzni nad Maltou 3:1. Za český tým se trefili Gebre Selassie, Pekhart a Rezek, za hosty skóroval Briffa.

První gól českého týmu dal Theo Gebre Selassie | Zdroj: ČTK

Čeští fotbalisté se snažili útočit, jenže ve finální fázi dlouho nehráli přesně ani rychle. Navíc znervózněli, protože na gól Gebre Selassieho ze 34. minuty odpověděl vyrovnávací brankou Briffa.

Národnímu týmu se ale povedl nástup do druhé půle. Udeřili opět po centru z levé strany a znovu hlavou, když se prosadil v 52. minutě Pekhart. Češi od té doby vývoj zápasu kontrolovali, tím spíš, když vedení pojistil ve 67. minutě Rezek.

V samotném závěru ještě chytil brankář Čech Mifsudovi penaltu, a i proto porazila česká reprezentace Maltu 3:1.

Kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa 2014 – skupina B:

Česko - Malta 3:1 (1:1)

Branky: 34. Gebre Selassie, 52. Pekhart, 67. Rezek - 38. Briffa. Rozhodčí: Salmanov - Hašimov, Abbasov (všichni Ázerb.). Bez ŽK. Diváci: 10.358.

Česko: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Rajtoral (61. Petržela), Plašil, Hübschman, Jiráček (72. Darida) - Pekhart (82. Lafata), Rezek. Trenér: Bílek.

Malta: Hogg - Muscat, Agius, Dimech, Borg - Bajada (88. Azzopardi), Briffa, Sciberras, Herrera - Schembri (87. P. Fenech) - Mifsud. Trenér: Ghedin.

Arménie - Itálie 1:3 (1:1)

Branky: 28. Mchitarjan - 11. Pirlo z pen, 64. De Rossi, 82. Osvaldo. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.). ŽK: Mchojan, Artur Edigarjan, Mkrtčjan, Aleksanjan, Manučarjan - Bonucci, Giovinco

Bulharsko - Dánsko 1:1 (1:1)

Branky: 7. Rangelov - 40. Bendtner. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ŽK: Mtiliga, Kvist, Cornelius (všichni Dán.). ČK: 26. Bandalovski (Bul.).