Čeští fotbalisté porazili v přípravě Kanadu 2:0

Čeští fotbalisté porazili v přípravném utkání v Olomouci Kanadu 2:0. V posledním letošním zápasu tak připravili vítěznou rozlučku dočasnému trenérovi Josefu Pešicemu, který tým vede od zářijové rezignace Michala Bílka a nyní velmi pravděpodobně skončí. O góly se postarali debutant v základní sestavě Ondřej Čelůstka s Tomášem Hořavou, brankář Petr Čech se blýskl chycenou penaltou.

Čeští fotbalisté střílí první gól v zápase s Kanadou

Čeští fotbalisté střílí první gól v zápase s Kanadou | Zdroj: ČTK

Domácí se ujali vedení krátce po úvodním hvizdu, před kterým šéf FAČR Miroslav Pelta a kapitán Čech na hrací ploše dodatečně pogratulovali bývalému reprezentačnímu trenérovi Karlu Brücknerovi ke středečním 74. narozeninám. Čelůstka se prosadil ve třetí minutě hlavou po přímém kopu Ladislava Krejčího.

Pak trochu překvapivě převzala díky častějšímu držení míče iniciativu Kanada, ale bez konečného efektu. První příležitost si hosté vypracovali v 19. minutě, hlavička Pedra Pacheca ale skončila přímo v Čechově náručí. Stejně dopadl o několik okamžiků poté i Libor Kozák po centru Václava Kadlece z levé strany. V 35. minutě se po Kadlecově přihrávce ocitl v šanci Bořek Dočkal, sám před brankářem ale neuspěl.

V závěru poločasu přišly velké chvíle brankáře Čecha. Nejprve zlikvidoval střelu Tosainta Rickettse, který se dostal sám za obranu. Následně si poradil i s penaltou kanadského kapitána Dwaynea de Rosaria a přispěl k prodloužení střelecké nemohoucnosti soupeře, který už devět zápasů za sebou neskóroval.

Do druhého poločasu nastoupil český tým s třemi změnami v sestavě, na hřiště přišli Matěj Vydra, Ondřej Mazuch a Petr Jiráček. Do první nebezpečnější akce se domácí dostali až po hodině hry, kdy Kadlecovi sebral míč v nadějné pozici na vápně včasným skluzem jeden z obránců a Vydrovu technickou střelu o chvíli později vyrazil gólman Lars Hirschfeld.

Kanadský brankář uspěl i v 65. minutě proti dalšímu pokusu pronikajícího českého útočníka, po kterém fanoušci navzdory uvadajícímu tempu rozjeli mexickou vlnu, nadšení tribun se však na trávník nepřeneslo. Oživení přišlo až devět minut před koncem, kdy rychlou kombinaci k velké radosti téměř deseti tisíc příznivců zakončil přesnou trefou bývalý hráč Olomouce Tomáš Hořava.