Čeští fotbalisté prohráli maltskou ruletu a na MS nepojedou

Jak hluboko klesl český fotbal, může si po páteční noci povzdychnout fanoušek národního týmu. Kdo by si pomyslel, že poslední aspoň teoretickou šanci na postup na mistrovství světa vezme české reprezentaci výhra Islandu nad Kyprem v úplně jiné kvalifikační skupině. Přesně to se ale stalo, a tak historicky nejlepší výsledek na Maltě byl už 80 minut po výhře 4:1 českým hráčům vlastně k ničemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českým fotbalistům výhra na Maltě k postupu nepomohla | Foto: Reuters

Český tým hraje celý večer jakousi maltskou verzi ruské rulety. Stačí jeden nepříznivý výsledek a mizivá česká naděje na postup by umřela definitivně.

První hrozbu své sportovní smrti Češi přežívají ještě před výkopem svého zápasu. Bulharsko nesmí vyhrát v Arménii. Chvilka napětí - a spoušť cvaká naprázdno. Bulhaři jsou poraženi 1:2 a tým nového hlavního kouče Josefa Pešiceho má o co hrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reprezentace a maltská ruleta

"Vůbec jsem klukům neříkal, aby ještě mysleli na to, jestli můžeme postoupit. Kdepak, o tom jsem se nezmiňoval," prozrazuje trenér národního mužstva.

I tak se ale povzbudivá zpráva k hráčům pochopitelně dostává, zvlášť Petr Čech nerad setrvává v informačním vakuu.

"Věděli jsme, co se děje do stavu 1:1. Každý se soustředil na zápas, ale podle reakcí jsme věděli, že Bulhaři nevyhráli."

Konec všem nadějím. Češi sice zvítězili na Maltě, na MS ale nepostoupí

Číst článek

Potom přikládají ruce, nohy a hlavy k dílu sami čeští fotbalisté. Tomáš Hübschman dává svůj první reprezentační gól už ve třetí minutě, připojují se k němu další a po výhře 4:1 si Češi mohou při téhle maltské ruletě znovu oddychnout - narazili na další prázdnou nábojnici, a tak hurá ze hřiště k online přenosům dalších zápasů, s brankářem Čechem znovu v čele.

"Dánové zatím nevedou, takže uvidíme, jaký výsledkem to tam skončí."

I tuhle část hrátek se štěstěnou Češi přežívají obstojně. Ideální je sice porážka Dánů, naopak ani jejich výhra neznamená definitivní konec nadějí na druhé místo ve skupině, ale po vyrovnání Italů v nastaveném čase na 2:2 české šance přece vzrůstají.

Ale i Petr Čech ví, že maltská ruleta tímhle stále není u konce.

"Teď je to v rukách Islandu a Kypru, jak to dopadne. Pevně věřím, že všechno je možné. Co se týká naší práce, my ji splnili, takže můžeme odjet na hotel a fandit Kypru."

To se ale míjí účinkem. Jde sice o výsledek úplně jiné skupiny, je to bizarní, ale výhra Islandu 2:0 nad Kyprem dělá nad českými nadějemi na postup do Brazílie definitivně kříž. Štěstí nejde pokoušet věčně - z pomyslné zbraně se zakouřilo a čeští fotbalisté svou maltskou ruletu prohráli.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme