Čeští fotbalisté prohráli v přípravném duelu s Finskem 0:1

V přípravném utkání v Teplicích se domácímu týmu nepodařilo prolomit střeleckou impotenci. První poločas proti Finsku prohráli 0:1 a ve druhé půli nedokázali s výsledkem nic udělat. Nelichotivá série českého národního týmu bez vstřelené branky je už dlouhá 378 minut.

Petr Jiráček dává první gól v zápase s Řeckem na fotbalovém Euru

Petr Jiráček dává první gól v zápase s Řeckem na fotbalovém Euru | Zdroj: ČTK

Domácí do utkání nevstoupili dobře. V sedmé minutě se k nebezpečnému zakončení dostal finský středopolař Hetemaj, ale Laštůvkovu branku netrefil. Šest minut poté Hetemaj centroval na Hämäläinena a jeho hlavičku český gólman zlikvidoval.

K radosti domácích fanoušků se ve čtrnácté minutě dostali do zajímavé šance i čeští reprezentanti. Hübschmanova tečovaná střela ale mířila těsně nad Mäenpääovu branku.

V následující půlhodině se diváci na teplických Stínadlech žádné fotbalové krásy nedočkali a k jejich překvapení se ve 43. minutě brankově prosadil finský útočník Pukki. Do kabin tak šli hosté s vedením 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili Češi velmi aktivně a v 57. minutě se do velké příležitosti dostal Jiráček. Ten však branku přestřelil. Domácí seveřany tlačili, Sivok trefil v 80. minutě tyč, ale i přes velkou snahu nedokázali do konce zápasu s výsledkem nic udělat a prohráli s Finskem 0:1.