Čeští fotbalisté propadli, s Dánskem prohráli 0:3

Kvalifikace na mistrovství světa se pro české fotbalisty mění v neřešitelnou hádanku. V Olomouci prohrál národní tým s Dánskem 0:3, když se v podstatě nedostal ke gólové šanci. V tabulce kvalifikační skupiny spadla Česká republika na čtvrté místo.

Petr Jiráček se proti Dánům neprosadil

Petr Jiráček se proti Dánům neprosadil | Zdroj: ČTK

Česko - Dánsko 0:3

Úvod zápasu nebyl ani z jedné strany opatrný. Centr Krejčího Jiráček netrefil, na druhé straně vysoký Cornelius dělal velké problémy při centrech do pokutového území. Ve 20. minutě poprvé na branku zamířil z přímého kopu mezi tři tyče Darida, ale gólman Dánska by připravený. O minutu později Darida tvrdě pálil z hranice pokutového území, Andersen pouze vyrazil. Koho by napadlo, že to ve 20. minutě byly poslední české šance.

Více šancí měli i ve zbytku prvního poločasu Češi, ale většinou končily pouze střelami zdálky, případně nepřesnými centry. Na druhé straně se musel Petr Čech natahovat po dobré ráně Eriksena zdálky. To ale bylo v první půli vše - po slibném úvodu začaly převládat nepřesnosti, které skoro vyprodaný stadion moc nezahřály.

Druhou půli začali Dánové lépe a také se dostali do vedení. Cornelius se dostal na hranici pokutového území k odraženému míči, vyhnul se skluzu jednomu z českých hráčů a nechytatelnou bombou se trefil přesně pod břevno - to bylo 57. minutě.

V 60. minutě předvedl trenér Bílek překvapivé střídání - místo Jiráčka poslal na hřiště lehce zraněného Rosického, za chvíli šel na hřiště Dočkal místo Krejčího.

Jenže místo toho přišel dánský rohový kop v 67. minutě, na který si naskočil Simon Kjear a dal hostům dvougólové vedení. Česká snaha končila před pokutovým územím, ke střele se reprezentanti pořádně nedostali, a naopak třetí dánský gól zařídil ranou zdálky levý obránce Zimling.

ČR - Dánsko 0:3 (0:0)
Branky: 57. Cornelius, 67. Kjaer, 83. Zimling. Rozhodčí: Neves - Miranda, Barbosa (všichni Port.). ŽK: Darida, Sivok, Kozák - Jörgensen, Zimling. Diváci: 12.288.

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Darida, Plašil (74. Kozák) - Vydra, Jiráček (62. Rosický), Krejčí (64. Dočkal) - Lafata. Trenér: Bílek.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít