Čeští fotbalisté remizovali na Kirin Cupu s Japonskem 0:0

Ani ve třetím zápase Kirin Cupu neviděli diváci ani jeden gól. V závěrečném střetnutí remizovali 0:0 fotbalisté České republiky a domácího Japonska.

Gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech

Gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech | Foto: Tomáš Adamec

Japonsko - Česko 0:0

Stejně jako v předchozích dvou zápasech turnaje se diváci nejenže nedočkali branky, ale znovu sledovali hru jen vzdáleně připomínající reprezentační úroveň.

Svěřenci trenéra Bílka se sice tentokrát před zaplněným hledištěm stadionu Jokohamě dostali několikrát k zakončení, ale nazvat alespoň jednu jejich příležitost jako gólovou by bylo hodně nadnesené.

To domácí fotbalisté se několikrát dostali častěji k vážnějšímu ohrožení branky českého výběru. Jestliže se střelami Hasebeho a Enda neměl Petr Čech příliš práce, pak si vše vynahradil ve druhém poločasu.

Nejprve sledoval jak v 52. minutě minul hlavou odkrytou branku Jošida a v 78. minutě nejdříve vyškrábl hlavičku Okazakiho, míč ale dopadl jen před Leeho a zdálo se, že ten v klidu dorazí do odkryté branky.

V turnaji tak nepadl ani v jednom ze tří zápasů gól a o vítězství se podělili všechny tři týmy, tedy Česká republika, Japonsko i Peru.

Rozhodčí: Atkinson - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Kolář, Janda (oba ČR). Diváci: 65.856.

Japonsko: Kawaguči - Inoha (63. Makino), Konno, Jošida - Učida (90. Sekiguči), Endo (63. Ienaga), Hasebe, Nagatomo - Okazaki, Lee, Honda. Trenér: Zaccheroni.

ČR: Čech - R. Hubník, Sivok (46. Gebre Selassie), Rajnoch, Kadlec - Petržela (83. Pilař), Kolář, Vacek, Rezek (90.+2 Janda) - Lafata (66. M. Hubník), Fenin (80. Necid). Trenér: Bílek.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít