Čeští fotbalisté se Severními Iry pouze remizovali

Čeští fotbalisté po slabém výkonu pouze remizovali se Severním Irskem 0:0. V souběžně hraných utkáních 3. kvalifikační skupiny MS prohrálo San Marino se Slovinskem 0:3 a Polsko se Slovenskem 0:0. Na šampionát se tak poprvé v historii kvalifikovali hráči Slovenska, baráž si zahrají Slovinci.

Česko - Severní Irsko

Česko - Severní Irsko | Foto: Tomáš Adamec

Od začátku se hrála vyrovnaná partie především ve středu pole. Čeští fotbalisté hrozili po centrech Marka Jankulovského, který své pravděpodobně poslední reprezentační utkání odehrál na výbornou. První vážnější šanci zaznamenal ve 26. minutě Tomáš Necid, který po rohu hlavičkoval z malého vápna nepřesně.

O sedm minut později se Necid dostával ke střele v pokutovém území, ale hosté útok zablokovali. V závěru poločasu se v obrovské příležitosti objevil McGinn, který sám před Čechem míč nezasáhl a český brankář reflexivně vytlačil centr vedle tyče.

Druhý poločas zahájili Severní Irové aktivněji, v 47. minutě obešel McGinn bez problémů Sivoka a jeho technická střela minula tyč jen o centimetry. Druhý poločas přinesl mnoho nepřesností. Většinu času měli míč na nohou Irové.

Čeští reprezentanti se osmělili až v posledních deseti minutách, ale ani Baroš ani Štajner své šance neproměnili. Když v nastaveném čase Sivok po Hlouškově rohu hlavičkoval mimo skončilo utkání bez branek.

00:00 / 00:00

Fotbal, CZE-NIR, verze.mp3

Trenéra národního týmu Ivana Haška nepotěšili svěřenci předvedenou hrou ani čeští fanoušci, kterých v chladném počasí do Edenu dorazilo nemnoho. V hledišti tak překvapivě měli převahu fanoušci Severních Irů. Bezprostředně po skončení kouč Hašek oznámil, že tímto zápasem skončilo jeho působení u reprezentace.

Z Evropské části kvalifikace na MS postupuje Anglie, Nizozemsko, Španělsko, Německo, Srbsko, Dánsko, Itálie, Švýcarsko, Slovensko.