Čeští fotbalisté se už z několika krizových situací dostali. Slibnou šanci měli i v Itálii

Éra Michala Bílka u fotbalové reprezentace skončila. Po porážce 1:2 v Itálii přišli Češi o zbytky reálných šancí na postup na mistrovství světa a jejich trenér rezignoval. Přitom z Bílka mohl být po zápase v Turíně hrdina. Daleko k tomu nebylo.

Libor Kozák vstřelil Itálii jedinou českou branku

Libor Kozák vstřelil Itálii jedinou českou branku | Zdroj: ČTK

Když si Libor Kozák v 19. minutě zaběhl za italskou obranu a po nahrávce Jiráčka uklidil míč za záda Gianluigiho Buffona, dostal se český tým do tolik touženého a potřebného vedení. To trvalo poměrně dlouho a české naděje živilo.

"Gól jsme dali a šanci jsme cítili, takže škoda," říkal po zápase střelec branky Libor Kozák, který měl navíc před koncem poločasu ještě další gólovou šanci.

00:00 / 00:00

Češi proti Italům drželi naděje

"Balón skákal a ještě šel za mě, takže jsem ani nemířil. Snažil jsem se, abych to trefil. Škoda že to nešlo do brány. Dva nula by pro ně bylo těžké otáčet."

To bezesporu, jenže Češi měli k dobru jen jednogólový náskok, za který vděčili neproměněným šancím Maria Balotelliho. A od 38. minuty se drtivému italskému tlaku bránili bez kapitána Tomáše Rosického.

"Někdo mě fauloval a zatáhnul mě přitom za dres, já jsem se pak zaseknul kolíky v trávě a škublo mně ve svalu. Dál už hrát nešlo," vysvětloval Rosický.

Zkraje druhé půle pak přišly dvě italské rány. Nejprve z hlavy Chielliniho a poté z penalty Balotelliho.

Kvůli zranění potom střídal i Vladimír Darida a dál už je vše známé. Češi prohráli 1:2, mají nicotnou šanci na mistrovství světa a trenér Bílek u týmu končí.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít