Čeští fotbalisté si zahrají čtvrtfinále Eura s Portugalskem

Čeští fotbalisté už znají soupeře pro čtvrtfinále mistrovství Evropy. Ve čtvrtek se utkají s Portugalskem, které po výhře 2:1 nad Nizozemskem skončilo druhé ve skupině 'B'. Zvítězilo Německo, které si na závěr základní části poradilo s Dánskem také 2:1, a ve čtvrtfinále si zahraje s Řeckem.

Portugalec Ronadlo podruhé překonává nizozemského brankáře Steklenburga | Zdroj: ČTK

Lvov: Německo - Dánsko 2:1 (1:1)

Německo vyhrálo v základní části Eura všechny tři duely a postupuje do čtvrtfinále z prvního místa, Dánové naopak na turnaji končí.

V utkání mohl jít vítěz skupiny rychle do vedení, Müller ovšem v jasné šanci Andersena nepřekonal. To Podolski už nemohl v 19. minutě minout, když k němu po centru ze strany propadl míč před prázdnou branku.

Dánové ale rychle odpověděli. Krohn-Dehli kousek za malým pokutovým územím tečoval lehce hlavičku svého spoluhráče a přizvedl ji přesně nad Neuera. Němci mohli znovu skórovat po střele Khediry, jenže ten pálil z dobré pozice mimo.

Po přestávce si vytvořili první šanci Dánové, Poulsen ale z blízkosti trefil jen tyč. Na druhé straně nejdřív Andersen zlikvidoval přízemní ránu Schürrleho, v 80. minutě už ovšem inkasoval, když se zblízka trefil Bender. Rozhodl tak o vítězství Němců 2:1.

Branky: 19. Podolski, 80. Bender - 24. Krohn-Dehli. Rozhodčí: Velasco Carballo - Fernández, Jiménez (všichni Šp.). Bez ŽK. Diváci: 32.990.

Charkov: Portugalsko - Nizozemsko 2:1 (1:1)

Nizozemci museli pro postup do čtvrtfinále porazit Portugalce o dva góly a ještě spoléhat na výhru Německo nad Dánskem. Jenže svoji část tohoto úkolu nezvládli a odjíždějí z turnaje se třemi porážkami.

'Oranjes' přitom začali dobře. Už v 11. minutě vystřelil z hranice pokutového území Van der Vaart a brankář Rui Patricio neměl na jeho technický pokus nárok. Jenže portugalská reprezentace po inkasované brance převzala iniciativu.

Ve 28. minutě se po krásné přihrávce Pereiry ocitl Ronaldo sám před Steklenburgem a s přehledem skóroval. V poločasu tak byl stav nerozhodný 1:1. Po přestávce byli lepším mužstvem Portugalci, kteří ale dlouho 'pálili' jednu šanci za druhou. Až se podruhé v utkání trefil Ronaldo.

Hráč Realu Madrid se ve 'vapně' uvolnil kličkou do středu a vedle vybíhajícího brankáře poslal svůj tým v 74. minutě do vedení 2:1. To už Portugalci udrželi, skončili ve skupině druzí a ve čtvrtfinále narazí na českou reprezentaci.

Branky: 28. a 74. Ronaldo - 11. Van der Vaart. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Pereira - Willems, Van Persie. Diváci: 37.445.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít