Čeští fotbalisté už jsou ve Vratislavi, Poláci je vítali jako vlastní reprezentaci

Čeští fotbalisté dorazili do polské Vratislavi, kde je čekají všechna utkání základní skupiny mistrovství Evropy. Ten první příští pátek proti Rusku. Zahrají si zde ale i s Řeckem a Polskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak 'Josef Masopust' s českými fotbalisty slavnostně vypravili ministr dopravy Pavel Dobeš (vlevo), předseda FAČR Miroslav Pelta (uprostřed) a generální ředitel ČD Petr Žaluda | Foto: ČTK

Reprezentace cestovala do Polska vlakem, který nese jméno slavného českého fotbalisty Josefa Masopusta. Do cíle dorazila krátce před 18 hodinou. Z nádraží odvezl českou výpravu na hotel v centru města autobus.

Po příjezdu vlaku čekaly na tým desítky možná stovky převážně polských fanoušků. Ti přivítali české mužstvo jako by to byli jejich vlastní reprezentanti.

Samotná souprava nabídla fotbalistům maximální pohodlí. Pro hráče musela být jízda vlakem i příjemným zážitkem, protože podobné cestování v běžném životě prakticky nezažijí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filip Šedivý mluvil ve Sportžurnálu o příjezdu českých fotbalistů do Vratislavi s reportérem Jaroslavem Plašilem

V následujících dnech čeká českou reprezentaci ve Vratislavi v určitém ohledu ‘stereotyp‘. Tréninky ale nebudou určitě úplně stejné. Čím více se budou blížit utkání, tím více budou přibývat taktické prvky.

Fanoušci, kteří by případně chtěli vidět český národní tým v přípravě, budou mít z tohoto důvodu obtížnější situaci. Úplně veřejný bude pouze zítřejší první trénink. Na ostatních se pak budou už nacvičovat věci, které musí zůstat před veřejností utajeny.

Filip Šedivý, Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme