Čeští fotbalisté ve Skotsku prohráli

Přátelské mezistátní utkání mezi fotbalisty Skotska a České republiky skončilo v Glasgowě vítězstvím domácích 1:0. O výhře rozhodl v 62. minutě Brown.

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický | Foto: fotbal.cz

Skotsko - Česká republika 1:0 (0:0)

Češi vstoupili do utkání dobře. Domácí tým nepouštěli za polovinu hřiště a sami si vypracovali náznaky nadějných příležitosti. V šesté minutě střílel Plašil ze třiceti metrů vedle.

V jedenácté minutě zahrával Kadlec trestný kop z pravé strany, na přední tyči byl první u míče Plašil, hlavou ale zamířil nad. Poté se hra vyrovnala, a oba týmy kombinovaly převážně ve středu hřiště.

Klid narušila až 23. minuta, kdy se Češi dostali do největší šance prvního poločasu. Skoti chybovali před vlastním vápnem, Rosický zachytil jejich přihrávku, posunul na hranici velkého pokutového území míč Svěrkošovi, který ovšem vystřelil pouze do středu branky, kde stál připravený gólman Gordon.

Ve 30. minutě rozehrál rohový kop Rosický, ve vápně vznikl závar, po kterém se dostal k míči Hubník. Zblízka však trefil pouze obránce na brankové čáře.

Skotové se dostali k vážnějšímu ohrožení české branky až v samém závěru poločasu. Sivok zahrál ve 45. minutě před vápnem rukou a domácí tak kopali trestný kop. Povedenou Robsonovu střelu ale parádně vyrazil gólman Drobný.

Nevýrazný druhý poločas

Začátek druhé poločasu nabídl především boj ve středu hřiště. První se k ohrožení branky opět dostali Češi. V 53. minutě nejprve Gordon vyrazil prudkou Svěrkošovu střelu, o tři minuty později potom nedosáhli na Kušnírovu přihrávku skrze vápno Holek s Necidem.

Nevyužívání šancí se svěřencům Michala Bílka nakonec vymstilo. V 62. minutě zatáhli Skotové útok po levé straně, centr proletěl až na zadní tyč, kde sklepl Fletcher míč k nohám Browna, který nedal zblízka Drobnému šanci.

Zbytek duelu už odehráli Češi v útlumu. Do nového roku tak vstoupili porážkou, která byla vzhledem k průběhu prvního poločasu nezasloužená.

Branka: 62. Brown. Rozhodčí: Fautrel - Gringoire, Boisdenhgien (Fr.). ŽK: Sivok (ČR). Diváci: 32.000.

Skotsko: Gordon - Hutton, Webster, Caldwell, Wallace - Brown, Thompson, Robson, D. Fletcher, Dorrans - Miller. Trenér: Levein.

Česká republika: Drobný - Kušnír, Sivok, Hubník, Kadlec - Plašil, Holek, Hübschman, Rosický - Necid, Svěrkoš. Trenér: Bílek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít