Čeští fotbalisté zahajují kvalifikaci o ME 2012, čeká je Litva

Čtyři zápasy, čtyři výhry a průměr více než tři vstřelené branky na zápas. To je bilance české fotbalové reprezentace s litevskou. Vzájemný souboj, který přijde na řadu dnes večer v Olomouci, přesto pro český tým nijak lehký vstup do kvalifikace EURO 2012 nevěstí. Český fotbal už ani v Pobaltí žádný velký strach nenahání. A hlavně, Litevci mohou po dvou letech znovu zkazit náladu a možná i celé angažmá dalšímu českému trenérovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Michal Bílek oznámil nominaci na úvodní kvalifikační zápas o ME 2012

Trenér Michal Bílek oznámil nominaci na úvodní kvalifikační zápas o ME 2012 | Zdroj: ČTK

Hlavní reprezentační kouč Michal Bílek se možná už v pyžamu chystal k poslednímu spánku před premiérou v soutěžním utkání, když jeho do obleku oděný asistent František Komňacký přebíral na olomoucké radnici ocenění pro třetího nejlepšího trenéra uplynulého desetiletí.

První cena zůstala na Hané díky místnímu rodákovi Karlu Brücknerovi, který si pro ni došel poťouchlou náhodou v předvečer zápasu s týmem, který ho předloni nasměroval do trenérského důchodu. Právě porážka v Litvě byla začátkem Brücknerova konce u rakouské reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté zahajují kvalifikaci o ME 2012, čeká je Litva

„Litva má začátky kvalifikace velice dobré, vyhrála před námi v Rumunsku 3:0 ohromným fotbalem. A já jsem věděl, že to nebude jenom nějaký takový zápas. Litva tam hrála také velice kvalitně a vyhrála nad námi, tedy nad Rakouskem, zaslouženě 2:0,“ vzpomíná Karel Brückner.

Bývalý kouč českého národního týmu Brückner už tedy dobře ví, co jeho následovník Michal Bílek možná teprve pozná.

„Je to pro něj první ostrý zápas ve funkci, já jsem si to prožil v pátek. Češi hrají doma, bude vyprodáno, tribuny plné očekávání… Myslím, že pro nás ten zápas bude po psychické stránce lehčí, ale pro váš tým zase po té fyzické,“ zamyslel se nad pozicí svého kolegy Bílka osmatřicetiletý zelenáč na litevské lavičce Raimondas Žutautas.

I na výkonu jeho výběru bude záviset, jestli fotbalisté Litvy po dvou letech znovu rozkymácejí křeslo pod reprezentačním koučem české národnosti. Druhým extrémem by bylo, kdyby se Michal Bílek utkáním s Litvou odrazil k tomu, aby se za deset let na Staroměstské radnici v Praze stal po Karlu Brücknerovi druhým vládcem ankety Trenér desetiletí.

Zápas Česko - Litva začíná v Olomouci ve 20:15 hod. Na Radiožurnálu uslyšíte vstupy z prvního a přímou reportáž druhého poločasu.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme