Čeští fotbalisté zanechali v utkání mezi Norimberkem a Freiburgem výraznou stopu

Německá bundesliga nabídla za české účasti důležitý boj o chvost tabulky. Norimberk na domácím hřišti podlehl Freiburgu 0:3. V domácí sestavě se od úvodního hvizdu objevil Adam Hloušek, hosty naopak parádní trefou ze 78. minuty přiblížil k první výhře sezóny explzeňský Vladimír Darida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Darida | Zdroj: ČTK

Vladimír Darida se na hřiště dostal v 74. minutě. Za pouhé čtyři minuty napřáhl ještě za hranicí pokutového území a trefil přesně. Nad jeho startem ale visel kvůli zranění z tréninku otazník.

"Stalo se mi to v úterý. Někoho jsem kopnul zespoda do kopačky a kolíkem jsem si propíchl žílu. Chvíli jsem ještě trénoval, pak jsem ale sundal kopačku a všude byla krev. Náš fyzioterapeut říkal, že něco takového v životě neviděl. Byla tam pěkná boule," vysvětloval reprezentační záložník. Fyzioterapeuti proto měli plné ruce práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štastnějším z českých hráčů byl po zápase Norimberku s Freiburgem Vladimír Darida

"Bouli mi museli zamačkávat, aby se rozptýlila. Druhý den na rentgenu jsem slyšel dobré zprávy, že není nic zlomeného. Říkali, že musí opadnout otok, a ten začal naštěstí opadávat."

V den zápasu ještě čekala zatěžkávací zkouška. A dopadla úspěšně.

"Ráno jsem nohu testoval a viděl jsem, že to je dobré. Bylo to hodně na psychiku, když jsem v úterý viděl tenisový míč na nártu. Bál jsem se, jestli jsem si něco nezlomil. Na rentgen jsem nemohl, protože by nešlo nic vidět, takže čekání do druhého dne nebylo moc příjemné."

Zraněná noha vykouzlila krásný gól

Až v samotném utkání se ale Darida poprvé od zranění opřel do míče právě levačkou. Byla z toho parádní trefa.

"Mám zraněnou levačku, takže všichni říkali, že máme dobré fyzioterapeuty (smích). Je to jejich zásluha, že mě dokázali uzdravit do zápasu," chválí plzeňský odchovanec.

Naopak důvod k úsměvu neměli domácí hráči. Zatímco hosté si do tabulky v nové sezóně připsali úvodní výhru, Norimberk na podobný zápis čeká. V sobotním duelu si vytvořil hned několik gólových šancí. Jenže neproměnili ani jedinou.

"Výsledek průběhu zápasu moc neodpovídá. V první půli nebo na začátku druhé jsme měli dát gól, oni udeřili z první vyložené šance. Když hráli v deseti, tak jsme to museli otevřít a oni nás potrestali. Nebyl to ani protiútok, Vláďa to prostě suprově trefil," uvedl Adam Hloušek a uvědomoval si, jak důležitý pro další vývoj bundesligy sobotní duel byl.

"Oba týmy věděly, o co jde. Od prvních minut bylo znát, že zápas chceme zlomit, že ho chceme vyhrát, asi jsme ale někoho urazili, protože nám nebylo vůbec přáno."

Hráči Norimberku museli jít udobřovat fanoušky

Norimberk se pohybuje na samém dnu tabulky. Přesto do hlediště přišlo 37 tisíc fanoušků.

"Fanoušci tu jsou suproví, ale taky hodně nároční. Zaslouží si něco lepšího než naše momentální umístění. Po zápase jsme za nimi museli už jít, oni klub milují a dýchali by za něj. Sice nám nadávali a chtěli vysvětlení, pak ale začali skandovat, věří nám dál."

Snad jedinou útěchou pro Adama Hlouška může být skutečnost, že se po dlouhé sedmnáctiměsíční pauze uzdravil a vrátil se před několika týdny na zelený pažit.

"Je pozitivní, že zase můžu hrát. Odehrál jsem od začátku už sedm zápasů, což je úžasné. Teď už od fotbalu ale chci víc, chci tři body," má jasno Adam Hloušek.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme