Čeští futsalisté věří před startem kvalifikace MS v postup do baráže

Když našinec vyráží do Thajska, pak je to většinou na exotickou dovolenou. Čeští futsalisté tam příští rok vyrazí kolektivně. Ovšem nikoli koupat se v moři, jezdit na slonovi a obdivovat buddhistické chrámy. Do jihovýchodní Asie odletí na mistrovství světa. Má to ale jednu podmínku - musejí zvládnout kvalifikaci, která pro ně ve čtvrtek odpoledne začne v Brně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futsalisté Barcelony při ligovém zápase proti Murcii | Foto: Jan Kaliba

Právě moravská metropole hostí jeden ze sedmi bleskových turnajů evropské části kvalifikace. Během čtyř dnů ode dneška do neděle se v královopolské sportovní hale vzájemně utkají Česko, Nizozemsko, Bělorusko a Turecko.

Dva nejlepší týmy postoupí do jarní baráže, kde už se bude hrát o účast na závěrečném turnaji. Prvním soupeřem českého týmu budou dnes od šestnácti hodin Holanďané, kteří momentálně nemají ve futsale tak dominantní postavení jako ve fotbale, ale co není, může být.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brně začne kvalifikace MS futsalistů, Češi počítají s postupem do baráže

"Vracejí se na své pozice, kde dlouho kralovali, v Evropě i ve světě hráli vždycky v popředí. Několik let měli trochu útlum, ale teď se jim podařilo znovu sehnat velmi dobré hráče, mohl se o tom přesvědčit třeba náš mistr Chrudim, který s mistrem Nizozemska prohrál v Lize mistrů 0:3," snaží se přiblížit sílu Nizozemska trenér české reprezentace Tomáš Neumann.

Podle Neumanna dostal jeho tým z každého výkonnostního koše jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Přesto se s postupem do baráže spíše počítá a opak by byl neúspěchem. Pomoci má i nadšené a poučené brněnské publikum.

"Futsal v Brně zažívá obrovský boom díky týmu Tango Brno, který vede ligu. Na jejich zápasy chodí skoro tisíc diváků, je tam úžasná atmosféra. Proto jsme to do Brna dali, očekáváme, že bude plná hala, a doufáme, že nás požene za postupem," vysvětluje Neumann volbu pořadatelského města a žádá o podporu nejen při úvodním zápase s Nizozemskem, ale i při tom pátečním proti Bělorusku a během nedělního duelu s Turky.

Alena Benešová, Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme