Čeští futsalisté vezou z ME bronz

Čeští reprezentanti vyhráli na futsalovém mistrovství Evropy v Maďarsku utkání o třetí místo nad Ázerbájdžánem 5:3 a získali tak druhý bronz v historii. Evropskými šampióny se stali potřetí v řadě Španělé, kteří porazili ve finále Portugalsko 4:2.

Futsal (ilustrační foto)

Futsal (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Česko - Ázerbájdžán 5:3 (1:2)

Češi měli výborný vstup do zápasu a hned v úvodní minutě je dostal do vedení Belej. Ázebájdžánské mužstvo ale obrdržená branka nezaskočila a ještě do poločasu stačilo skóre otočit ve svůj prospěch. Dalšímu gólům v české síti navíc zamezil několika dobrými zákroky brankář Gerčák.

Svěřencům Tomáše Neumanna se ovšem podařil také začátek druhé půle. Sláma s Dlouhým poslali Čechy do jednobrankového náskoku, který poté navýšil Novotný. Ázebájdžán sice ještě díky Farajzádově přesně trefě utkání zdramatizoval, v závěrečné power-play ale dal do prázdné branky konečnou pojistku českého úspěchu Kopecký.

00:00 / 00:00

Trenér ČR Tomáš Neumann hodnotí zápas o bronzové medaile - ME v Maďarsku

Branky: 1. Belej, 24. Sláma, 26. Dlouhý, 36. Novotný, 40. Kopecký - 8. Borisov, 18. Sergio, 38. Farajzadá. Rozhodčí: Ivanov (Ukr.), Sivič (Slov.). Diváci: 5000.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít