Čeští futsalisté vyhráli v kvalifikaci ME i druhý zápas, mají jistou baráž

Po výhře nad Gruzií nezaváhali čeští futsalisté ani ve druhém kvalifikačním zápase o účast na mistrovství Evropy a Bělorusko zdolali 4:3. Na turnaji tak mají před sobotním posledním duelem ve skupině proti Nizozemsku, jistou minimálně účast v baráži.

Čeští futsalisté porazili v Brně i Bělorusko a ovládli kvalifikační skupinu bez ztráty bodu | Zdroj: ČTK

Po vyrovnaném poločase museli svěřenci trenéra Neumanna dohánět proti Bělorusku dvougólové vedení soupeře. O to se postaral v rozmezí necelých dvou minut hrdina středečního duelu s Gruzií Michal Seidler.

Bělorusko po úvodní porážce s Nizozemskem potřebovalo vyhrát. Proto se pustilo do rizika v podobě hry bez brankáře, což potrestal český gólman Gerčák a střelou přes celé hřiště zajistil týmu vítězství. To navíc v poslední minutě pojistil dvěma důležitými zákroky.

Češi si zápas komplikovali nepřesnou koncovkou, která je trápí dlouhodobě. Soupeře totiž vysoko přestříleli 58:16. "Zakončení je stále naší slabinou. Díky tomu jsme si už proti Gruzii museli sáhnout až na dno svých sil, abychom ten zápas dovedli až do vítězného konce. To samé platilo i dnes," řekl trenér českého týmu Tomáš Neumann.

Čechy tak v Rotterdamu čeká v sobotu proti domácímu Nizozemsku boj o přímý postup na šampionát.

Kvalifikační skupina ME futsalistů v Rotterdamu:

Bělorusko - ČR 3:4 (1:1)
Branky: 7. Savincev, 22. Luškovskij, 24. Popov - 28. a 29. Seidler, 10. M. Mareš, 38. Gerčák.

Sestava ČR: Gerčák - Janovský, M. Mareš, R. Mareš, Slováček - Záruba, Novotný, Frič, Belej, Seidler, Sláma, Rešetár, Cupák.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít