Čeští útočníci jsou před zápasem na Slovensku ve formě

Bývaly časy, kdy stavěli fotbaloví trenéři do zápasu hned 5 útočníků. Jenže ta doba už je dávno pryč. A tak pokud dnes napíše kouč do základní jedenácty dva hrotové hráče, už tím projevuje slušnou dávku odvahy. Ostatně něco podobného se dá očekávat i v souvislosti s důležitým kvalifikačním duelem na Slovensku. A to má tentokrát Ivan Hašek opravdu z "čeho" vybírat. S příjezdem novopečeného otce Milana Baroše bude mít k dispozici 5 útočníků ve slibné formě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Svěrkoš gratuluje Milanu Barošovi ke gólu na 2:1. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští útočníci jsou před zápasem na Slovensku ve formě

Dlouhý výhoz od brankáře zachytává jeden z defenzivních záložníků, rychle rozehrává do křídla odkud míče létají před branku k nabíhajícím forvardům. Takto zjednodušeně vypadá jedno z herních cvičení, kterým národní tým piluje rychlý přechod středu hřiště a následné zakončení. V roli hrotových hráčů se postupně střídají dvojice fotbalistů a každý z nich si ví rady s tím, jak v tu chvíli co nejsnáze překonat gólmana. Koneckonců to také vypovídá o jejich současné formě. Už dlouho se totiž nestalo aby na reprezentační sraz přijelo 5 útočníků ve svých klubech pravidelně startujících a také skórujících.

"Já hlavně cítím že mi trenér věří a když hrajete a cítíte že jste ne číslo jedna v tom útoku, ale že tomu týmu můžete nějakým způsobem pomoci, když člověk cítí tu podporu a zodpovědnost, tak je to lepší. Určitě je to příjemnější než když jsem tam přicházel, když se člověk rozkoukává a nezná nikoho. Teď se dá říct, že už jsem tam zabydlenej a ty kluky už znám, takže teď už je to příjemnější.

Říká Václav Svěrkoš, kterému se daří ve francouzském Sochaux tak, že dal už dva vítězné góly svého týmu, Tomáš Necid si teď vede slušně v moskevském CSKA a Milan Baroš září už více než rok v tureckém Galatasaray. Jiří Štajner z Hanoveru byl dokonce jednu chvíli se třemi brankami nejlepším střelcem bundesligy a stále solidní klubovou formu má také Jan Koller v ruské Samaře. "Všem klukům z útoku se v klubech daří, dávají góly, takže to je jedině dobře." Pochvaluje si skutečnost nejzkušenější z tohoto pětilístku Jan Koller, i když teď možná ti pověrčivější po těch slovech zaklepou na dřevo.

A také kouč Ivan Hašek optimismus před zápasem na Slovensku krotí. Já bych to nezveličoval, já bych byl rád abychom byli všichni ve formě, nejenom útočníci, obránci nebo brankáři. Kdo jakou má formu se ukáže při tréninku a tak dále, ale důležité bude abychom měli formu pátého večer", brzdí euforii ještě někde v zárodku reprezentační trenér Ivan Hašek, byť má v tomto směru co se týče sestavení základní jedenáctky pro sobotní duel na Slovensku na první pohled příjemné starosti.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme