Chelsea dokázala otočit duel s Readingem ve 3. kole Premier League

Ani v předehrávce 3. kola anglické Premier League fotbalisté londýnské Chelsea nezaváhali a naplno bodovali. I ve druhém utkání nového ročníku zvítězili tentokrát nad nováčkem z Readingu, i když ještě 21. minut před koncem po hrubce Petra Čecha prohrávali o gól, nakonec mají tři body za výhru 4:2.

Branislav Ivanovič rozhodl o postupu Chelsea do čtvrtfinále LM přes Neapol

Branislav Ivanovič rozhodl o postupu Chelsea do čtvrtfinále LM přes Neapol | Zdroj: Reuters

Chelsea podobně jako v nedělní ligové premiéře pomohla v úvodu penalta, kterou vybojoval nový záložník Eden Hazard. S pokutovým kopem v 18. minutě úspěšně naložil podruhé v sezoně záložník Frank Lampard. Vyrovnání zařídil Pogrebňak hned za sedm minut.

Po necelé půlhodině hry pustil hosty na Stamford Bridge do vedení 2:1 chybou český reprezentační brankář Petr Čech. Neudržel totiž přímý volný kop Dannyho Guthrieho mířící přímo na něj. Z brance na 2:2 z 69. minuty také neměl čisté svědomí gólman, ale tentokráte Readingu, poté co nechytil dalekonosnou střelu stopera Garyho Cahilla.

Rozdílovou branku si připsal po ofsajdem zavánějící situaci španělský forvard ve službách Blues Fernando Torres. Pojistku přidal v nastavení Ivanovič, když se brankář vypomáhající v útoku nestihl vrátit dost rychle zpět do brány. Fotbalisté Readingu tak musí čekat dál na výhru nad Chelsea, naposledy ji porazili v roce 1930.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Chelsea - Reading 4:2 (18. Lampard z pen., 69. Cahill, 81. Torres, 90.+4 Ivanovič - 25. Pogrebňak, 29. Guthrie)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít