Chelsea i za pomoci Čecha zdolala v LM obhájce z Barcelony

Úvodní semifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Chelsea a Barcelonou na londýnském stadionu Stamford Bridge dopadlo lépe pro domácí. Výhru 1:0 zařídil v nastavení prvního poločasu Drogba. Petr Čech vychytal čisté konto i za dvojitého přispění brankové konstrukce. Odvetné utkání se hraje 24. dubna na Nou Campu.

Jediný hráč který se zapsal do kolonky střelců úvodního semifinále LM na Stamford Bridge Drogba. | Zdroj: ČTK

První prohra Barcelony v tomto ročníku Ligy mistrů se zrodila po několika nevyužitých šancích hostů už v prvním poločase, přesněji v jeho nastavení. Ve 2. minutě nad rámec řádné hrací doby se dokázal z ojedinělé brejkové situace, a první střele na bránu hostů, prosadit útočník Blues Didier Dogba.

I po poločasové přestávce měli míč na svých kopačkách převážně svěřenci kouče Pepa Guardioly, ale hostující útočná vozba v čele s nejlepším fotbalistou Lionelem Messim nedokázala najít recept na pozorně bránící Chelsea v čele s brankářem Petrem Čechem.

Až tři minuty před koncem vytál nejlepší zákrok deštivého večera na Stamford Bridge český reprezentační gólman Čech, když vytáhl nebezpečnou hlavičku hostujícího kapitána Puyola. V nastaveném čase pak brankáře londýnské Chelsea po Pedrově přízemní střele podruhé v zápase zachránila branková konstrukce.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Barcelona 1:0 (1:0)

Branka: 45.+2 Drogba. Rozhodčí: Brych (Něm.). ŽK: Ramires, Drogba - Pedro, Busquets. Diváci: 40.000.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Lampard, Mikel, Raul Meireles - Mata (74. Kalou), Ramires (88. Bosingwa) - Drogba. Trenér: Di Matteo
Barcelona: Valdés - Daniel Alves, Mascherano, Puyol, Adriano - Xavi (87. Cuenca), Busquets, Iniesta - Messi, Sánchez (66. Pedro), Fábregas (78. Thiago). Trenér: Guardiola

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít