Chelsea po lize vyhrála i Anglický pohár. Čech chytil penaltu

Gólman Chelsea Petr Čech získal se svým mužstvem po výhře 1:0 nad Portsmouthem Anglický pohár. Český brankář chytil v utkání penaltu, londýnskému klubu pak zajistil vítězství ostrostřelec Didier Droga.

Gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech

Gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech | Foto: Tomáš Adamec

Chelsea je teprve sedmým klubem, jenž se v jedné sezoně radoval z vítězství v lize i Anglickém poháru. Před sedmi lety předvedl naposledy obdobný kousek Arsenal.

Londýňané byli od samého začátku zápasu lepším týmem, v první půli dokonce pětkrát trefili tyč nejhoršího celku uplynulého ročníku Premiér League.

Klíčový okamžik přišel v 55. minutě, kdy Belletti fauloval pronikajícího Dindaneho z Portsmouthu a rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci penalty se postavil Boateng, trefil však jen Čechovy nohy.

O čtyři minuty později tak udeřilo na druhé straně. Kanonýr Drogba si střelou z trestného kopu připsal už 37. soutěžní branku v sezoně.

Hráči londýnského klubu v posledních minutách vedení udrželi a mohli se radovat z šestého Anglického poháru v historii klubu. Italský trenér Carlo Ancelotti tak hned ve své první sezoně na lavičce "Blues" dokázal s týmem získat dvě trofeje.