Chile porazilo Švýcarsko 1:0. Španělé si poradili s Hondurasem 2:0

Aktualizujeme. Fotbalisté Chile porazili na světovém šampionátu v Jihoafrické republice Švýcarsko 1:0. Jediný gól dal v přesilovce po vyloučení Behramiho v 75. minutě González. Chile vede s plným počtem bodů skupinu H a míří k postupu do osmifinále.

Chile vs. Švýcarsko

Chile vs. Švýcarsko | Zdroj: ČTK

00:00 / 00:00

Chile - Švýcarsko 1:0

Zápas vzal pevně do svých rukou především rozhodčí Al Ghamdi, ten udělil celkem 9 žlutých karet, v 31. k nim přidal červenou pro Švýcara Behramiho a tak v první půli,, ve které byli aktivnější Chilané, nebyl ani čas na vyložené šance.

Jihoameričané ale svoji ofenzivní síť rozvinuli nad švýcarskou obranou v 2. poločase v plné síle, ve 49. minutě jim pro ofside ještě gól uznán nebyl, v 75. minutě ale střídající Gonzales rozhodl o tom, že Chile porazila Švýcarsko 1:0

Španělsko - Honduras 2:0

Střelecké probuzení Španělů má na svědomí útočník David Villa. V 7. minutě trefil zdálky břevno, v 17. už rozměry branky odhadl přesněji a po pěkné individuální akci dostal mistry Evropy do vedení.

Španělsko vs. Honduras

V šesté minutě druhého poločasu pomohla Villovi ke druhé brance Chávezova teč. Hattrick mohl nejlepší střelec EURA 2008 završit v 62. minutě, kdy ale neproměnil pokutový kop. Španělé přesto bez problémů zvítězili a k postupu jim stačí jakákoli páteční výhra nad Chile.