Chovanec odchází trénovat do Spojených arabských emirátů

Ještě nedávno generální manažer fotbalistů Sparty Praha Jozef Chovanec má nové angažmá, bude působit jako trenér klubu Bani Jas ve Spojených arabských emirátech. S klubem podepsal roční smlouvu s možností další spolupráce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK vedení Sparty Praha k personálním změnám v klubu, Josef Chovanec | Foto: Filip Jandourek

Na lavičce týmu z Abú Zabí nahradí Chovanec Argentince Gabriela Calderona, který s týmem skončil v uplynulé sezoně Pro League na devátém místě. Dvaapadesátiletému Chovancovi byl asistenta dělat další bývalý ‚sparťan‘ Jan Kmoch.

Viceprezident klubu Saíf Al Chaílí uvedl, že Chovanec je podle něj trenér vysoké kvality a má hodně zkušeností s fotbalem na nejvyšší úrovni. Hlavním cílem českého kouče bude posunout klub kupředu.

Ve Spartě skončil Chovanec po třech letech vloni v prosinci, předtím působil i v Příbrami nebo ruském Krasnodaru. V letech 1998 až 2001 vedl český národní tým. Smlouvu v Bani Jasu má Chovanec podepsanou na rok s možností další spolupráce, záležet bude na tom, jak se mu povede v první sezoně.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme