Chovanec už může při zápasech na lavičku Sparty

Trenér Sparty Praha Jozef Chovanec může koučovat mužstvo od jedenadvacátého kola opět z lavičky. Odvolací a revizní komise ČMFS změnila zbytek jeho trestu na podmíněný. Odvolání Sparty proti pokutě 750 tisíc korun však ORK zamítla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec | Zdroj: ČTK

Chovanec byl potrestaný za to, že postavil hráče omluvené z reprezentace kvůli zranění, do přípravného zápasu. Hráči navíc nastoupili proti Petrohradu v dresech s jinými jmény. Potrestaní byli i samotní fotbalisté Kadlec s Pekhartem, kteří si dvouzápasový distanc už odstáli.

Sparťanský generální manažer a trenér měl původně na lavičce chybět celkem v deseti zápasech. Na tribunu však musel nakonec jenom třikrát, trest na zbylých sedm utkání změnila ORK na podmíněný s platností do 31. prosince. Chovanec Spartě chyběl v zápasech v Ostravě, s Příbramí a v Plzni.

Sparta se odvolala i proti pokutě 750 tisíc korun a trestu pro oba hráče, ale v prvním případě komise odvolání zamítla, ve druhém případě se ORK odmítla sejít k mimořádnému zasedání a odvolání Kadlece a Pekharta tak ani neprojednávala.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme