Chválený Gecov se dočkal pozvánky do národního 'A' mužstva

Žádné velké překvapení nepřichystal kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek. Pro přípravný duel v Norsku, který se bude hrát příští středu, vybral až na dlouhodobě zraněného útočníka Tomáše Necida všechny obvyklé opory včetně brankáře Petra Čecha, záložníka Tomáše Rosického či útočníka Milana Baroše. Přesto, na několik "neokoukaných" tváří v devatenáctičlenném seznamu narazíme. A patří mezi ně také úplný nováček v národním A týmu Marcel Gecov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Gecov se myšlenkami na Spartu nechce na turnaji zabývat | Foto: Michal Jurman

Na experimenty už není příliš času, na to je důležitý závěr kvalifikace až příliš brzy. Přesto jednoho hráče by ještě kouč Michal Bílek v jediném přípravném zápase před zářijovým duelem ve Skotsku tuze rád vyzkoušel.

Marcela Gecova, ještě nedávno defenzivního záložníka Liberce a teď čerstvé posily londýnského Fulhamu. „Pro mě v kariéře, jestli se chci ještě dál zlepšovat, tak je dobře udělat krok dopředu,“ říkal Marcel Gecov v době, kdy ještě netušil, do kterého klubu nakonec z Liberce vykročí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chválený Marcel Gecov se dočkal pozvánky do národního 'A' mužstva

„Už jen srovnání na tréninku by mě mohlo fotbalově posouvat někam dál. Takže na toto bych se maximálně těšil. Ne, že bych z toho měl mít strach,“ počítal Marcel Gecov i s možností, že ho v novém klubu a teď už víme, že se jedná o předloňského finalistu Evropské ligy, čeká boj o místo v sestavě. Tedy něco, na co už si během svého působení pod Ještědem dávno odvykl.

Není divu, fotbalista, který prošel všemi reprezentačními mládežnickými výběry byl podle libereckého kapitána Jana Nezmara nejdůležitějším článkem týmu. „Hrál podle mě v loňské sezóně nejlépe z nás všech. A taky se to projevilo jak na mistrovství, tak jeho přestupem do Anglie.“

A to teď zohlednil také reprezentační kouč Michal Bílek, který bere Marcela Gecova možná nejen k přípravnému duelu do Norska.

„Je to defenzivní záložník s velmi dobrou fyzickou kondicí. Je důrazný, velmi dobře je na tom pohybově. Navíc je to hráč, který ještě dovede rozehrát balón, je schopný se bez problémů zapojit do kombinace. A myslím, že má obrovské předpoklady, aby se stal v budoucnu důležitým hráčem národního týmu. Sám jsem zvědavý, jak si v zápase v Norsku poradí. Takže se ním počítám do základní sestavy,“ prohlásil Michal Bílek.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme