Chybí pokora a profesionalismus, kritizuje Baroš vedení Baníku

Bazaly jsou jedním ze symbolů Ostravy. Místem, kde se plnily v posledním víc než půlstoletí sny ostravských fotbalových fanoušků. Také proto si po posledním prvoligovém utkání v jejich historii lidé domů spontánně odnášeli například kusy trávníku či sedaček.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš se po posledním zápase Baníku na Bazalech ocitl v davu fanoušků

Milan Baroš se po posledním zápase Baníku na Bazalech ocitl v davu fanoušků | Zdroj: ČTK

Mráz po zádech běhal při rozlučce Baníku se svým stadionem nejen fanouškům, ale i hráčům. „Je to dojemné a umocněné tým, že je to poslední zápas na Bazalech. Lidé jsou výborní, stadion povzbuzuje celý. Dřív to bylo normální, dnes se na to koukáme jako na něco výjimečného,“ přemýšlí Milan Baroš.

„Tahle atmosféra tu bývala a měla by tu být každý týden. Je mi líto, co se s Baníkem děje. Doufám, že se to zlepší,“ dodal útočník ostravského týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mělo by se začít od nuly, řekl Milan Baroš v rozhovoru s reportérem ČRo Radimem Sajbotem

Poslední zápas na Bazalech v životě odstartoval u jednoho ze čtyř českých vítězů Ligy mistrů upřímnou zpověď. Milan Baroš pojmenoval poprvé jako jediný nahlas to, o čem si ostravští fanoušci povídají ve městě veřejně už řadu měsíců.

„Baník miluju, ale to, co se tu děje, je smutné. Chybí tu absolutně vše, a pokud chceme Baník vybudovat znova, mělo by se začít od nuly. Myslím, že by to šlo, fotbal není těžké dělat. Je tu spousta věcí, které jsem za 12 venku nezažil,“ říká historicky druhý nejlepší střelec české reprezentace.

„Chybí pokora, profesionalismus a management, za který se klub postaví. Baník nemůžou řídit mladí kluci, kteří nemají zkušenosti. Vize je třeba dobrá, ale ve fotbale je všechno o práci a o obětování se pro klub. To tady postrádám,“ hledá příčiny neutěšené situace.

Milan Baroš kritizoval vedení klubu už v zimě. Vadilo mu odvolání trenéra Svědíka, který dovedl Baník na páté místo tabulky. Jarní část ligy mu dala za pravdu. Baník zakončil sezónu na první nesestupové příčce.

„Dokud se tu věci radikálně nezmění, obávám se, že Baník bude mít existenční i ligové problémy,“ zavírá Milan Baroš po jehož slovech se nedá předpokládat, že by v Baníku dál v budoucnosti působil.

Poslední zápas na Bazalech Baník zremizoval s Duklou, pak přišlo loučení | Foto: ČTK

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme