Číst noviny, nebo nečíst? I tuhle otázku řeší čeští fotbalisté před utkáním s Itálií

Čeští fotbalisté se rozkoukávají v Turíně, kde je dnes čeká první trénink před veledůležitým zápasem s Itálií. V něm potřebují vyhrát, aby si udrželi šanci na mistrovství světa. Ani tři vítězství z posledních tří utkání ale nemusejí stačit. Zatímco někteří hráči tyhle propočty vnímají, další je radši neřeší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči české fotbalové reprezentace trénovali 5. září v pražském Edenu před kvalifikačním zápasem s Arménií | Zdroj: ČTK

"Abych řekl pravdu, tak noviny ani internet nečtu. Myslím si, že to je lepší, a každému spoluhráči bych to doporučil. Zbytečně to leze do hlavy a tuším, že se teď nepíše nic pozitivního," říká David Limberský.

Když Češi zvítězí v Itálii, na Maltě a v Bulharsku, budou velmi blízko druhému místu. Jenže druhý tým s nejhorší bilancí ze všech skupin si baráž nezahraje. A i když se teď obránce David Limberský sledováním médií nerozptyluje, mnohé tuší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbaloví reprezentanti ví, že pouze propočty jim postup na mistrovství světa nezaručí

"Všechna druhá místa mají určitě více bodů než my, takže pro nás je to čistě v rovině teoretické, že máme šanci probojovat se z druhého místa. Uvidíme. Dokud ale bude nějaká šance, tak se budeme rvát."

Takhle mluví všichni čeští reprezentanti, a zatímco třeba Vladimír Darida si situaci v ostatních skupinách prostudoval, Petr Čech volí stejný přístup jako David Limberský. Tedy méně propočítávání a více koncentrace na vlastní výkon.

"Je to čistě na nás. Musíme třikrát vyhrát a není potřeba sledovat ostatní. Pokud ty tři zápasy vyhrajeme, pak teprve můžeme počítat. Propočítávání ostatních zápasů nám ale ty naše nevyhraje," myslí si brankářská jednička Bílkova výběru.

Zápas s Arménií musel Vladimír Darida sledovat z tribuny. Proti Itálii by už rád pomohl

Číst článek

"Teď je důležité, abychom se soustředili na sebe, abychom uhráli devět bodů. Potom uvidíme, jak to bude," přidává se k Petru Čechovi Vladimír Darida.

A přestože z novin ví, jak vypadají ostatní skupiny, skepsi zatím nepropadá. "Věřím, že když uhrajeme devět bodů, tak to dopadne."

A kdyby nedopadlo?

Česká fotbalová reprezentace odletěla do italského Turína ke kvalifikačnímu utkání na fotbalové mistrovství světa | Foto: ČTK

"To by bylo hodně smutné. Protože kdybychom dokázali vyhrát v Itálii a Bulharsku, tak by to byla velká smůla. Potom by ten bod z devadesáté minuty hodně chyběl," vrací se Vladimír Darida ke gólu Arménie na 1:2.

A z pátečního prohraného zápasu si cosi bere i kapitán Tomáš Rosický. Ani nemusíte být lepší než soupeř, abyste třeba v Itálii vyhráli. Stačí jedna nádherná nechytatelná střela.

"Stejně jako to trefil Arménec, to může trefit někdo z nás. Stát se může všechno," věří a doufá Tomáš Rosický.

A ať už se stane cokoli, z Českého rozhlasu o tom uslyšíte. Utkání Itálie - Česká republika se vysílá v úterý od tři čtvrtě na devět večer celé v přímém přenosu.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme