Citizens otočili přestřelku s Monakem, Atlético vykročilo k postupu

Výjimečný zápas plný krásných gólů, chyb i sporných momentů nabídlo osmifinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Monakem. Citizens jdou do odvety s vydřenou výhrou 5:3. V souběžně hraném zápase nakročilo za obhajobou finálové účasti v Leverkusenu.

Hrdinové Citizens. Sergio Aguero a Lery Sané

Hrdinové Citizens. Sergio Aguero a Lery Sané | Zdroj: Reuters

Hráči Citizens a Monaka se necelou půlhodinu oťukávali, pak rozpoutali velkolepé představení. Sané prokličkoval francouzskou obranou a přes Silvu dostal míč až k Raheemu Sterlingovi, který zblízka zavěsil. Monako reagovalo okamžitě. Chybnou přihrávku gólmana Caballera potrestal rybičkou zakončující Radamel Falcao.

Ve 35. minutě přišel sporný moment. Aguero se řítil na brankáře Subašiće a po kontaktu spadl. Jenže padal příliš okatě a místo penalty přišla žlutá karta pro útočníka. V poločasové přestávce tak vedlo Monako, když Caballera prostřelil Mbappé Lottin.

Podobná situace se opakoval chvíli po přestávce. Radamel Falcao sice kopal penaltu, ale zahrál ji strašně a gólman Caballero ji lapil, Subašić na druhé straně v 58. minutě podcenil Aguerovo zakončení a najednou byl stav zápasu 2:2.

Kolumbijec Falcao svou chybu napravil vzápětí. Naběhl si na dlouhý centr, obelstil obránce Stonese a lobem poslal Monako znovu do vedení.

Poslední zvrat přinesly dva rohové kopy Citizens. 20 minutě před koncem zakončil ten první přesně k tyči Aguero, v 77. minutě po dalším centru od praporku rozhodl o vítězství 4:3 hlavou John Stones. Na konečných 5:3 završil skóre do prázdné brány Leroy Sané.

První poločas zápasu Leverkusenu s Atléticem začal pro Španěly výborně. Loňský finalista Ligy mistrů pozorně bránil a podnikal nebezpečné výpady, ze kterých už dvakrát udeřil. V 17. minutě se nejprve nádherně trefil pod břevno Ñíguez Saúl. Ve 25. minutě pak přišla chyba stopera Dragoviće, kterou potrestala dvojice Kévin Gameiro – Antoine Griezmann.

Hned po změně stran sice snížil Bellarabi, jenže Gameiro vrátil z penalty červenobílým dvoubrankový náskok. Ten si Atlético udrželo i po dorážce domácího Saviće. Na konečných 4:2 totiž zvýšil Fernando Torres.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:
Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:4 (0:2)
Branky: 48. Bellarabi, 68. vlastní Savič - 17. Saúl, 25. Griezmann, 59. Gameiro z pen., 86. Torres. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (všichni Skot.). ŽK: Henrichs, Dragovic, Wendell, Aránguiz - Torres, Gabi, Filipe Luís. Diváci: 29.300.

Manchester City - AS Monako 5:3 (1:2)
Branky: 58. a 71. Agüero, 26. Sterling, 77. Stones, 82. Sané - 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta - Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, Bernardo Silva, Fabinho. Diváci: 53.351.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít