Co zápas, to gól. Dočkal protáhl střeleckou sérii i v Kazachstánu

Čeští fotbalisté udrželi stoprocentní bilanci i po třetím utkání evropské kvalifikace. V Kazachstánu ale oproti vítězným zápasům s Nizozemskem a Tureckem zažili několik premiér. Poprvé byli svěřenci trenéra Pavla Vrby v roli favoritů, hráli na umělé trávě a v sestavě chyběl zraněný kapitán Tomáš Rosický. Jedno ale zůstalo stejné – opět trefil se Bořek Dočkal.

Bořek Dočkal se trefil ve všech třech zápasech v kvalifikaci o postup na ME

Bořek Dočkal se trefil ve všech třech zápasech v kvalifikaci o postup na ME | Zdroj: Reuters

Atmosféra srovnatelná s rockovým koncertem hnala domácí tým, se kterým se Češi složitě vypořádávali. Stejně jako s umělým trávníkem. Ale ve 13. minutě napřáhl za hranicí pokutového území metrů Bořek Dočkal a český tým rázem vedl 1:0.

„Po prvním gólu jsem věřil, že se to povede a znovu vyhrajeme. Úvodní trefa byla určující,“ nechal se po zápase slyšet Dočkal, který tak drží v evropské kvalifikaci nejen na záložníka výtečnou bilanci. Po třech zápasech má na kontě tři góly.

00:00 / 00:00

Fotbalistu Bořka Dočkala po zápase v Kazachstánu zpovídal reportér Jan Suchan

Přitom do generálky proti Spojeným státům naskočil až na poslední minuty a nezdálo se, že by měl hrát v národním týmu klíčovou úlohu.

„Ve fotbale je to stejné jako v životě. Bylo to jen na rozhodnutí trenéra, jestli mě postaví proti Nizozemsku. Myslím, že se moc nečekalo, že nastoupí od první minuty. Najednou se ale všechno otočilo,“ říká 26letá opora pražské Sparty.

Devět bodů prý reprezentace vybojovala díky týmovým výkonům.

„Nebylo by dobré hledat, kdo k tomu pomohl víc, nebo míň. Všichni na hřišti i mimo něj pro to udělali maximum, takového startu si musíme vážit a skupinu dohrát,“ usmívá se nečekaný kanonýr nečekaného lídra „české“ skupiny evropské kvalifikace.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít