Copa América: ve čtvrtfinále i Brazílie, Venezuela a Paraguay

Fotbalisté Brazílie jsou dalšími čtvrtfinalisty mistrovství Jižní Ameriky. V posledním utkání základní skupiny B totiž porazili Ekvádor 4:2 a zajistili si postup do další fáze turnaje.

Alexandre Pato slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Ekvádoru

Alexandre Pato slaví jednu ze svých dvou branek do sítě Ekvádoru | Zdroj: Reuters

Na výhře brazilského mužstva se nejvýrazněji podepsali útočníci Alexandre Pato a Neymar , kteří si do statistiky střelců připsali po dvou gólech.

Cesta k vítězství ale nebyla pro Brazilce jednoduchá, dvakrát totiž v duelu přišli o vedení. Vyrovnání vždy zařídil Felipe Caicedo, jenomže druhá půle utkání patřila jednoznačně „kanárkům“, kteří si dvěma trefami pojistili čtvrtfinálovou účast.

Po remíze 3:3 slaví postup do čtvrtfinále také Paraguay s Venezuelou. Ta si postup zajistila senzačním závěrem v tomto duelu, když vyrovnala dvěma brankami v posledních dvou minutách.

Paraguay narazí ve čtvrtfinále právě na Brazílii, Venezuelu čeká Chile.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít