Čtvrtfinále Ligy mistrů si zahrají i fotbalisté Málagy a Bayernu Mnichov

Fotbalisté Arsenalu s Tomášem Rosickým v sestavě sice Bayern Mnichov v odvetě Ligy mistrů na jeho půdě porazili 2:0, ale po domácí prohře 1:3 se stejně se soutěží loučí v osmifinále. Ve druhém utkání si účast mezi 16 nejlepšími týmy Evropy zajistila Málaga, která postupuje po výhře 2:0 nad Portem.

Tomáš Rosický byl na hřišti v dresu Arsenalu vidět, tady si na něj došlápl mnichovský středopolař Javi Martinez, za což obdržel od rozhodčího Královce žlutou kartu | Zdroj: Reuters

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se po delší době dostal do základní sestavy Arsenalu a hned odehrál celý zápas. V Alianz Areně byl i u prvního gólu svého týmu, protože z úvodní vážnější šance se už po třech minutách měnilo skóre.

Ramsey přihrál míč na Rosického, který ho na vápně jedním dotekem posunul na Walcotta, jehož ostrý centr poslal pod břevno Giroud. Bayern byl sice fotbalově lepší, vytvořil si daleko více brankových příležitostí, ale pokaždé ztroskotal na gólmanovi Fabiánském.

A v 86. minutě podruhé z ničeho nic opět udeřili hosté. Po rohu Cazorly se hlavou prosadil stoper Koscielny. V tu chvíli chyběl londýnskému klubu, kterému před utkání vzhledem k nepříliš lichotivému výsledku z prvního utkání a ne příliš oslnivé formě, k postupu z osmifinále jeden gól.

Ve zbytku základní hrací doby ani tříminutovém nastavení už ale ani přes velkou snahu Arsenalu gól v zápase, který řídil český sudí Pavel Královec, nepadl.

Druhým postupujícím z dnešních utkání je španělská Málaga, která v Portu sice prohrála 0:1, ale před vlastními fanoušky se radovala z vítězství 2:0 a postupu.

O úvodní trefu se postaral těsně před poločasem Isco. A když už to vypadalo, že by mohl zápas dospět do prodloužení, skóroval Roque Santa Cruz a rozhodl o tom, že se čtvrtý celek španělské ligy představí v Lize mistrů i v dalším kole.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Arsenal 0:2 (0:1)
Branky: 3. Giroud, 86. Koscielny. Rozhodčí: Královec - Wilczek (oba ČR), Slyško (SR). Diváci: 68 000. První zápas: 3:1, postoupil Bayern
Bayern:
Neuer - Lahm, Dante, Van Buyten, Alaba - Javi Martínez, Luiz Gustavo - Müller, Kroos (78. Timoščuk), Robben - Mandžukič (73. Gomez). Trenér: Heynckes
Arsenal: Fabiaňski - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Rosický, Arteta, Ramsey (72. Gervinho), Cazorla - Walcott (72. Oxlade-Chamberlain), Giroud. Trenér: Wenger

Málaga - Porto 2:0 (1:0)
Branky: 43. Isco, 77. Santa Cruz. Rozhodčí: Rizzoli - Stefani, Faverani (všichni It.). Diváci: 28 000. ČK: 49. Defour (Porto). První zápas: 0:1, postoupila Málaga
Málaga: Willy - Gámez, Weligton, Demichelis, Antunes - Joaquín (88. Camacho), Toulalan, Iturra, Isco - Saviola (78. Piazón), Júlio Baptista (74. Santa Cruz). Trenér: Pellegrini
Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro (70. Atsu) - Lucho González, Joao Moutinho (46. Rodríguez), Fernando - Defour, Martínez, Varela (58. Maicon). Trenér: Pereira

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít