Čtvrtfinále Ligy mistrů začali výhrami fotbalisté Chelsea a Realu Madrid

Úvodní čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů se povedly více hostujícím týmům. Chelsea v sestavě s gólmanem Čechem vyhrála v Lisabonu nad domácí Benfikou 1:0 a Real Madrid zvítězil na hřišti kyperského APOELu Nikósie 3:0.

Nicolas Gaitan z Benficy Lisabon v souboji o míč se Salomonem Kalouem z Chelsea

Nicolas Gaitan z Benficy Lisabon v souboji o míč se Salomonem Kalouem z Chelsea | Zdroj: ČTK

Utkání mezi Benficou Lisabon a Chelsea bylo v první půli hodně vyrovnané. Domácí se sice snažili útočit, naráželi ale na připravenou obranu londýnského týmu, který vyrážel do rychlých brejků. Ani jedno z mužstev se ale nedostávalo do vyložených gólových příležitostí.

Hned po přestávce mohla udeřit Benfica. Po trestném kopu se dostal míč ke Cardozovi, jeho střelu ale vyrazil za už překonaným Čechem na brankové čáře Luiz. Že bude druhý poločas ofenzivnější potvrdila za nedlouho i velká šance Kaloua, který ovšem v nadějné pozici hlavičkoval nad.

Další dva zajímavé okamžiky se odehrály po hodině zápasu. Nejdřív rozhodčí neodpískal ve vápně Chelsea penaltu po nastřelené ruce Terryho, prakticky z protiútoku potom nedokázal Juan Mata, poté co udělal kličku i brankáři, trefit prázdnou branku, když z úhlu poslal míč do tyče.

V 67. minutě zachránil hostující tým gólman Čech, který zlikvidoval gólovou hlavičku Jardela. Jenže právě tento hráč Benfiky se nechal v 75. minutě obehrát Torresem, ten poslal centr na hranici malého pokutového území, kde byl nabíhající Kalou, pro kterého nebyl problém skórovat.

Lisabonský tým se snažil až do konce na tuto branku odpovědět, přes defenzivu Chelsea v čele s gólmanem Čechem se ovšem nedokázal prosadit, a tak prohrál 0:1.

Real rozhodl v poslední čtvrthodině

APOEL dlouho držel v utkání s Realem Madrid naději na další překvapivý výsledek. V úvodní pětačtyřicetiminutovce se sice převážně bránil, přesto ale dokázal do přestávky udržet bezbrankový stav, když nebezpečné střely Özila s Ronaldem pokryl gólman Chiotis a Benzema nedokázal zblízka trefit prázdnou branku.

I ve druhém poločase byl nadále ‘Bílý balet‘ lepším mužstvem, až do začátku poslední čtvrthodiny utkání se ale nedokázal dostat k větším šancím. Jenže potom Real třikrát udeřil.

Nejdříve poslal v 74. minutě krásný centr do vápna Kaká a Benzema se ve své druhé nadějné příležitosti hlavou nemýlil. O necelých deset minut později skóroval sám Kaká, když využil výborné akce Marcela. A v 90. minutě završil skóre na 3:0 pro Madrid svou druhou brankou Benzema.