Čtyřicátník Pavel Nedvěd: Spokojenost! V Itálii jsem dosáhl na vše, co jsem chtěl

Jen málokterý fotbalista se stane ikonou tří slavných klubů. Pavlu Nedvědovi se to povedlo. Po Spartě se legendární záložník nejvíce proslavil v Itálii. Byl oporou jak Lazia Řím, tak Juventusu Turín, který mu k srdci přirostl nejvíce. Po ukončení aktivní kariéry v klubu zůstal a dnes se o jeho chod stará jako jeden z hlavních funkcionářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd | Foto: Jiří Hošek

„Numero undici – Pavel NEDVED!“ Vyvolávali při každém utkání na turínském stadionu Pavla Nedvěda a číslovku undici, tedy italsky jedenáct. Cesta Grande Paola, jak se českému záložníkovi v Itálii přezdívá, až do nejužšího vedení Juventusu začala v roce 1996 přestupem ze Sparty do Lazia Řím, kde v tu dobu trénoval Zdeněk Zeman, jedna z nejdůležitějších osob ve fotbalovém životě Pavla Nedvěda.

„Měl jsem štěstí na trenéry. Do Itálie mě vytáhl trenér Zdeněk Zeman a ten položil základní kámen. Dal mi šanci a věřil mi. Ukázal mi cestu, jak by se mělo v Itálii uspět.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Numero undici je v Itálii a Juventusu spojeno s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem

A v Itálii uspěl opravdu hodně. Po přestupu z Lazia do Juventusu, tedy v roce 2001, zaujal v novém klubu místo po Zinedinu Zidanovi, tehdy už držiteli Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy. No, a funkci tahouna a mozku týmu převzal Pavel Nedvěd po fenomenálním Francouzovi se vší parádou, ke které přidal v roce 2003 i nejvyšší ocenění, už zmíněný Zlatý míč.

„Když jsem přicházel, tak věděli, koho kupují. Přišel jsem místo Zidana a měl jsem úkol ho nahradit, což si myslím, že není vůbec jednoduché, ale myslím si, že se mi to nějakým způsobem podařilo. Oni si váží mojí práce, mého přístupu k fotbalu, i mě jako člověka. Jsem spokojený, že jsem docílil toho, co jsem chtěl,“ říkal před sedmi lety Pavel Nedvěd a jeho slova se vlastně potvrzují i teď, kdy už sice za Juventus nehraje, ale plní v klubu jednu z nejvyšších funkcí.

„Jsem poradce prezidenta klubu na správní radě,“ dodává dnes čtyřicetiletý Grande Paolo, v Česku 'Méďa', Pavel Nedvěd.

Jakub Kanta, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme