Dagmar Damková v Riu školí fotbalové rozhodčí. Získala fotku s Neymarem i českými hvězdami

Nejen v medailových bojích můžete v olympijském Riu vidět české zastoupení mezi rozhodčími. Třeba těm fotbalovým se pomáhá zdokonalit Dagmar Damková. Na olympijských hrách působí v roli delegátky, ve vesnici se ale potkává i se samotnými sportovci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dagmar Damková na stadionu Maracaná | Foto: František Kuna

„Je to sen. Nikdy mě to ani nenapadlo. Prostě to přišlo a je to další životní milník. Moje pracovní pozice je instruktorka rozhodčích. Připravuji tréninky a tam rozhodčí provádí modelové situace. Během toho je opravujeme a dáváme jim zpětnou vazbu a hodnocení,“ říká na stadionu Maracaná Dagmar Damková.

Dříve šéfovala komisi rozhodčích v českém fotbale. Pak se vydala do toho světového. Známá je i jako bývalá fotbalová sudí. Sama už ale zápasy pět let nerozhoduje a ani jí to nechybí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dagmar Damkovou zastihl na stadionu Maracaná reportér ČRo František Kuna

„První dva roky jsem mývala takový zvláštní pocit. Když jsem šla na večerní utkání, cítila jsem trávu a viděla osvětlení, říkala jsem si, že mi to chybí. Dnes už jsem na druhé straně. Když vidím něco, co by mělo být jinak, říkám si ‚panebože‘ a chci zasáhnout, jinak ne,“ svěřuje se funkcionářka.

Samotný vrchol má fotbal při světovém šampionátu, na olympijských hrách není tolik na očích. I tak pro Damkovou skvělé zážitky, na dvou Hrách pískala. „V Aténách a v Pekingu. V Londýně jsem nebyla. To jsem skončila s pískáním a ještě jsem nefungovala na FIFA. A pak až tady.“

Chodí na semináře, povinností má hodně, shlédla hodiny záznamů z fotbalových zápasů, ale to Dagmar Damkovou neomrzí. „A je i dobře, že je jednou za 4 roky. Je možnost se těšit. Když je to každý rok, přijde vám to automatické,“ přemýšlí.

„Když se mě olympiáda netýkala, nevnímala jsem ji. Až když jsem byla v Aténách, viděla jsem hukot okolo a říkala jsem si, že je to pěkné. Dnes je to víc o businessu. Sportovní stránka se asi trošku vytratila, ale když jsem byla v olympijské vesnici a viděla, jak se mohou sportovci potkat, je to něco úžasného,“ vypráví Dagmar Damková.

Sama se v olympijské vesnici pohybuje a potkává se se sportovními hvězdami. „Můj úlovek je Neymar, mám s ním fotku. Nestává se často, že se potkám s Neymarem. Mám i naše, Lucku Hradeckou s Radkem Štěpánkem, Petra Koukala, Petru Kvitovou. Jsem ráda i za ně. Z Pekingu jsme měla Ronaldinha, teď mám Neymara, jedu s Brazilci,“ směje se delegátka rozhodčích fotbalového olympijského turnaje v brazilském Riu Dagmar Damková.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru