Další dva postupující v Lize mistrů

Osmifinále nejprestižnější evropské soutěže má už šest zaplněných účastnických okének. Ke kvartetu Chelsea, Porto, Bordeaux a Manchesteru United se přidali fotbalisté Sevilly a Lyonu. Arsenal Tomáše Rosického je postupu velmi blízko.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Skupina E

Hodně vzdálen postupu je FC Liverpool, který pravidelně končí až v závěrečných fázích. V Lyonu se sice ujal v 83. minutě vedení, které by mu dávalo dobrou naději. Ta mu narozdíl od vedení zůstala. Musí ale zvítězit v obou zbývajících duelech a Fiorentina získat maximálně bod. Ta totiž porazila doma Debrecín 5:2. O pět gólů se postaralo pět různých střelců. Lyon už o vstupenku do osmifinále nikdo neobere.

Olympique Lyon - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Branky: 90. Lisandro - 83. Babel. Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.).

AC Fiorentina - VSC Debrecín 5:2 (1:1)
Branky: 14. Mutu, 52. Dainelli, 59. Montolivo, 61. Marchionni, 74. Gilardino - 38. Rudolf, 70. Coulibaly. Rozhodčí: Mejuto Gonález (Šp.).

Tabulka:
1. Olympique Lyon 10
2. AC Fiorentina       9
3. FC Liverpool        4
4. VSC Debrecín      0

Skupina F

Zamotaná situace je ve skupině F. Může za to především neuvěřitelný obrat Interu Milán na hřišti Dynama Kyjev. Ještě v 85. minutě Italové prohrávali 0:1, o minutu později se ale prosadil Milito a tři body jim zařídil v 89. minutě Sneijder. Výbornou bilanci s loňským vítězem celé Ligy mistrů má ruský mistr z Kazaně. S Barcelonou po předchozí senzační výhře na Nou Campu remizoval doma 0:0.

Dynamo Kyjev - Inter Milán 1:2 (1:0)
Branky: 21. Ševčenko - 86. Milito, 89. Sneijder. Rozhodčí: Layec (Fr.).

Rubin Kazaň - FC Barcelona 0:0
Rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 30.000.

Tabulka:
1. Inter Milán        6
2. FC Barcelona   5
3. Rubin Kazaň    5
4. Dynamo Kyjev 4

Skupina G

Bez stresu mohou do zbývajících dvou utkání ve skupině jít hráči španělské Sevilly. Remíza 1:1 se Stuttgartem jim stačila k postupu. Druhé místo si ještě mohou nárokovat všechny tři zbylé celky. Nejblíže je mu překvapivě nováček Ligy mistrů, rumunský tým Urziceni. V zápase se skotskými Rangers získali bod a před Stutgartem mají dvoubodový náskok.

Unirea Urziceni - Glasgow Rangers 1:1 (0:0)
Branky: 88. Onofras - 79. McCulloch. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.). Diváci: 13.000.

FC Sevilla - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)
Branky: 14. Jésus Navas - 79. Kuzmanovič. Rozhodčí: Atkinson (Ang.). Diváci: 38.000.

Tabulka:
1.FC Sevilla           10
2.Unirea Urziceni     5
3.VfB Stuttgart        3
4.Glasgow Rangers 2

Skupina H

Tomáš Rosický naskočil v dresu Arsenalu na posledních 15 minut duelu proti nizozemskému Alkmaaru, o jednoznačné výhře anglického klubu už ale bylo rozhodnuto. Kanonýři jsou tak velmi blízko osmifinálovým kláním, za určitých okolností nemusí získat ani bod. Postup si mohl vybojovat i řecký Pireus, v Lutychu ale prohrál 0:2.

Standard Lutych - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Branky: 31. Mbokani, 88. Jovanovič. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 23.000.

FC Arsenal - AZ Alkmaar 4:1 (2:0)
Branky: 25. a 52. Fabregas, 43. Nasri, 72. Diaby - 82. Lens. Rozhodčí: Hamer (Luc.). Diváci: 59.345.