Dánové otočili zápas proti Kamerunu

Fotbalisté Dánska porazili ve skupině E Kamerun 2:1 a přiblížili se postupu. Afričany poslal do vedení Eto'o, ale za vítěze skórovali Bendtner a Rommedahl. Prvním osmifinalistou světového šampionátu se díky vítězství evropského mužstva stalo Nizozemsko.

Dán Bendtner (uprostřed) vyrovnává v utkání s Kamerunem na 1:1

Dán Bendtner (uprostřed) vyrovnává v utkání s Kamerunem na 1:1 | Zdroj: ČTK

Jedno z divácky nejzajímavějších utkání na mistrovství začal lépe Kamerun. Jeho napadání ve čtyřech hráčích daleko na polovině soupeře mu i přineslo první gól, který dal téměř z prostoru penalty nehlídaný Eto'o.

Dánové překvapovali obranu soupeře kolmými přihrávkami, rychlonohý Rommedahl ale po jedné z nich po dvaceti minutách hry branku netrefil. Učebnicový fotbalový moment přišel ve třiatřicáté minutě. Zhruba sedmdesátimetrový křižný pas si Rommedahl v běhu zpracoval, druhým dotykem nacentroval před bránu, kde Bendtner míč skluzem usměrnil do sítě.

Kamerun měl ale větší územní převahu a v závěru poločasu byl i nebezpečnější. Po další chybě v dánské rozehrávce se ke střele dostal opět Eto'o a napálil tyč, následně se probíjel Emana, ale brankář Sörensen jeho pokus chytil.

Na druhé straně byl blízko ke gólu Tomasson, ale trefil jen clonící hráče.

Ve druhé půli byla převaha Kamerunu znatelná, Dánové začali pečlivěji bránit, ale z ojedinělého úniku se jim podařilo i skórovat. Rommedahl si hravě poradil s obráncem soupeře a ranou na vzdálenější tyč obstřelil brankáře.

Kamerunský tlak i nadále sílil, ale od začátku utkání neustále se zlepšující obrana Dánů nenechala soupeřovým hráčům ani kousek místa. Proto už se Kamerun k tak atraktivním kombinacím jako v první půli nedostal, prohrál s Dánskem 1:2 a na turnaji definitivně skončí.

Dánsko se o postup utká ve vzájemném duelu s Japonskem.

Kamerun - Dánsko 1:2 (1:1)

Branky: 10. Eto'o - 33. Bendtner, 61. Rommedahl. Rozhodčí: Larrionda - Fandino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Bassong, Mbia - Kjaer, Sörensen. Diváci: 38.074.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít