Dánští fotbalisté to vzali do Olomouce oklikou přes Andalusii

Konec března, astronomické jaro a v Olomouci mrzne. Pro dánské fotbalisty, kteří na Hané dnes večer nastoupí proti Čechům k důležitému zápasu kvalifikace mistrovství světa, nic překvapivého. A také vzhledem k tomu, jak je teď v Kodani, žádný teplotní šok. Ovšem to by Dánové nesměli vyrazit na Moravu oklikou přes prosluněnou Andalusii, kde od neděle až do včerejška trénovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči české fotbalové reprezentace trénovali 18. března v Praze před kvalifikačními zápasy s Dánskem a Arménií. | Zdroj: ČTK

„Zas až tak špatné teď podmínky v Dánsku nejsou, aby odtamtud museli odjíždět, ale to je jejich věc. Ale budete se připravovat v nějakých podmínkách a ten zápas, na který se připravujete, stejně odehrajete v těch podmínkách, ze kterých jste utíkali,“ pozastavuje se nad rozhodnutím Dánů trmácet se na trase Kodaň - Olomouc na jih Španělska záložník Bořek Dočkal.

Právě on se nejvíce z českých reprezentantů umí do situace jejich dnešních soupeřů vcítit, protože coby hráč norského Trondheimu se v zimě také pere s podmínkami, které fotbalu právě nepřejí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dánští fotbalisté se na utkání s Čechy připravovali v teple a věří, že se jim to vyplatí

„Já si myslím, že to bude přínos a že se nám tahle dlouhá cesta vyplatí. Udělali jsme to hlavně proto, že v teple na dobré trávě jsme si mohli zkusit věci, které bychom doma v Dánsku na zmrzlém terénu nacvičovat nemohli,“ obhajuje cestu za teplem přes půl Evropy obránce Liverpoolu a dánský reprezentant Daniel Agger.

A na poznámku, že v Olomouci se Dánové znovu vrátí právě na ten zmrzlý terén, před kterým utíkali, má pro změnu odpověď trenér Morten Olsen.

„Pamatuju si, že před dvanácti lety jsme na zápas kvalifikace mistrovství světa do Prahy taky přiletěli z tepla. Na Maltě tenkrát bylo podobně příjemně jako teď v Andalusii a na Letné jsme pak hráli na trávníku, který byl tvrdý jako beton, ale stejně to bylo v pohodě,“ připomíná pamětník Olsen remízu 0:0 v kvalifikaci, ve které Dánové Čechy vyřadili.

Kdo bude celkově úspěšnější tentokrát, na to může mít velký vliv dnešní utkání, které začne o půl deváté večer a Radiožurnál vám ho celé přiblíží v přímém přenosu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme