David Lafata je díky dvěma gólům Brnu ligovým střelcem

Jablonecký útočník David Lafata dal v tomto ročníku Gambrinus ligy devatenáct gólů a vyhrál soutěž o nejlepšího střelce. K vítězství mu pomohly dvě trefy v síti Brna, na jehož hřišti Severočeši zvítězili 4:3. Jeho největší konkurent David Lafata, který je na hostování ve Spartě, přispěl k výhře Pražanů nad Hradcem Králové 3:1 jedinou brankou a celkem jich dal osmnáct. V dalších zápasech porazila Olomouc mistrovskou Plzeň 2:1, Slavia Bohemians 1905 3:0, Mladá Boleslav Ústí nad Labem 2:0. Liberec remizoval s Českými Budějovicemi 3:3, Teplice se Slováckem 1:1 a Ostrava prohrála s Příbramí 0:2.

Lafata po gólu

Lafata po gólu | Zdroj: ČTK

Brno přitom vedlo 1:0, ale Severočeši ještě do poločasu otočili na 4:1. Lafata dal dva góly, oba dva po centru. První hlavičkou, druhý ve skluzu. ,,Je to takové splnění snu. Musím poděkovat spoluhráčům, že mi tam ty přihrávky dávali," usmíval se Lafata. ,,O pauze mi někdo říkal, že Tomáš Pekhart dal jeden na Spartě. Teď jsem šťastný a Tomášovi přeju, aby se mu dařilo v Německu."

Pekhart v duelu proti Hradci Králové skóroval už ve čtvrté minutě, když z penalty napálil míč do horního rohu. Ale ve zbytku utkání už letenští žádnou velkou krásu nepředvedli a Pekhart v předposlední minutě střídal. Za něj přišel na hřiště Tomáš Zápotočný, který paradoxně hned vzápětí přidal v téměř hokejovém protiútoku dvou proti jednomu poslední branku.

Velkou rozlučku zažil na teplických Stínadlech Pavel Verbíř. Věrný záložník tamního klubu, který na severu Čech působil od roku 1992, si mohl poslední minuty zahrát spolu se svým synem Pavlem Verbířem mladším. V poslední minutě sám osmatřicetiletý matador střídal.

Se svým působištěm se loučili také Martin Vaniak, který v posledním zápase vychytal čisté konto, a Karol Kisel. Ten měl přitom velkou šanci skórovat, když obešel dva obránce, brankáře, ale poté netrefil prázdnou bránu.

Naopak nepříliš radostné loučení zažili trenéři Pavel Hoftych a Petr Rada. Bohemians 1905 pod hoftychovým vedením branku Slavie téměř neohrozili a liberečtí hráči uhráli U Nisy s Českými Budějovicemi jen remízu 3:3.

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 3:3 (0:0)
Branky: 58. a 71. Štajner, 87. Sivrič - 61. a 84. Čirkin, 87. Ondrášek. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Koval. ŽK: Lengyel (Č. Budějovice). Diváci: 3495.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 61. Kulič, 74. Mendy. Rozhodčí: Damková - Ubias, Moláček. Bez ŽK. Diváci: 2214

FK Teplice - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)
Branky: 15. Rosa - 87. vlastní Hošek. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Urban. ŽK: Mahmutovič - Reinberk, Valenta. Diváci: 5860.

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 3:1 (2:0)
Branky: 4. Pekhart z pen., 38. Kweuke, 90.+1 Zápotočný - 78. Pilař. Rozhodčí: K. Hrubeš - Peřina, Nádvorník. Diváci: 6597.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:0)
Branky: 46. Koukal, 77. vlastní Bolf. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Kocián. ŽK: Vašenda - Plašil, Tarzcal. Diváci: 2108.

SK Slavia Praha - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Branky: 33. Koreš, 45. Pospěch, 90. Čelůstka. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Večeřa. ŽK: Kaufman, Černý - Sedláček, Hartig.

FC Zbrojovka Brno - FK Baumit Jablonec 3:4 (1:4)
Branky: 11. a 55. Došek, 54. Dostálek, - 31. a 42. Lafata, 19. Třešňák, 35. Vaněk. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Paták. ŽK: Přerovský - Jablonský, Loučka. ČK: 62. Přerovský. Diváci: 589.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 63. a 72. Petr - 12. Kučera vlastní. Rozhodčí: Možíš - Chytil, Handlíř. ŽK: Škerle, Šultes - Brezinský, Limberský. Diváci: 3562.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít