Derby pražských 'S' se v neděli hraje už v 15 hodin. Fotbalisté by raději večer

Bude to nezvyk. Na derby fotbalistů Slavie a Sparty vyrazí fanoušci v neděli po obědě. Výkop je v Edenu už v 15 hodin - tak brzo začínal souboj pražských "S" za posledních deset let jen dvakrát. A také mimo Synot ligu se velké zápasy hrají obvykle večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Derby pražských "S" | Foto: fotbalportal.cz

Sváteční atmosféra zápasů Ligy mistrů je asi nedosažitelná, z její znělky fotbalisty i fanoušky kolikrát až mrazí, ale i v ostatních soutěžích mají večerní duely své kouzlo.

„Mně by se určitě líbilo, kdyby to bylo večer za umělého osvětlení, a myslím si, že by to zápasu dalo ještě hezčí náboj,“ říká sparťanský záložník Ladislav Krejčí.

Oporu najde i v kapitánovi nesmiřitelného rivala Martinu Latkovi. „Jsem příznivec spíše večerních zápasů, ale pokud se to tak rozhodlo, tak s tím asi nikdo nemá žádný problém,“ dodává Latka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty a Slavie si budou muset v neděli přivstat a také dříve poobědvají. Derby pražských "S" se totiž bude hrát už v 15 hodin. Více Jan Suchan

A s odpoledním zápasem nemají problém ani ti, kteří pro fotbalisty obou pražských "S" připravují předzápasový režim, v tomto případě upravený oproti tomu, kdy například minulý týden hrála Sparta v řeckém Tripolisu až od deseti hodin večer.

„Jinak vstávají, jindy je snídaně, ráno odpadne rozcvička, posune se oběd, příprava, všechno, takže odpadá odpolední spánek nebo odpočinek. Je to jiné,“ vysvětluje trenér letenského týmu Zdeněk Ščasný.

Minutovník se pochopitelně změní i fanouškům, mimopražští asi budou muset také poobědvat dříve, případně někde po cestě. Ale na derby příznivci obou klubů dorazí, a dokonce ho vyprodali, což je pro hráče podstatnější než čas výkopu.

„Zažiju to poprvé. Doufám, že i fanoušci budou fandit a těším se na zápas,“ uzavírá slávistický mladík Tomáš Souček.

Jan Suchan, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme