Digitální analýza soupeřů, brankář Bayernu Neuer používá aplikaci i při zápase

Německý fotbalový svaz má teď spoustu práce hlavně s tím, aby se ubránil podezření, že díky úplatkům získal pořadatelství mistrovství světa. Ale na hřišti se Němcům daří, vyhráli poslední mistrovství světa v Brazílii a byli při tom průkopníky nové aplikace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Bayernu Mnichov i německé reprezentace Manuel Neuer | Zdroj: Reuters

Loni v červenci němečtí fotbalisté slavili vítězství na turnaji, během kterého jako jediní využívali nevšední pomůcku. Speciální technologie vyhodnocovaly hru jejich soupeřů. Data se pak shromažďovala v aplikaci, kterou měli němečtí reprezentanti k dispozici a se kterou někteří z nich pracují i v Bayernu Mnichov.

„Manuel Neuer aplikaci používá dokonce během zápasů. Je to pro něj důležitý zdroj informací o protihráčích. Může si zobrazit a analyzovat, jak hrají. V tom je právě ta největší výhoda, že se všechna data sbíhají do mobilní aplikace, kde si každý hráč může najít informace, které chce o daném soupeři vědět,“ říká Achim Ittner.

Přehrát

00:00 / 00:00

Němci jsou průkopníky mobilních aplikací ve fotbale

Ittner je manažer firmy, která sportovním klubům a organizacím tuhle službu nabízí a která při loňském domácím světovém šampionátu technologicky pomáhala i české hokejové reprezentaci.

Dnes večer v Mnichově budou data ze speciální aplikace jako už pravidelně využívat fotbalisté Bayernu, tentokrát v Lize mistrů proti Arsenalu, tedy třeba i k tomu, aby věděli, do které části branky nejlépe mířit, aby překonali Petra Čecha.

V duelu v Londýně se jim to ani jednou nepovedlo, Arsenal zvítězil 2:0, a i proto je po mizerném startu stále ve hře o postup ze skupiny.

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme