Disciplinárka bude znovu řešit případ údajné korupce

Někdo má takzvané mýdlové opery rád, někoho nudí. Ovšem v případě vyšetřování údajné korupce, ze které nařkl šéf střížkovských Bohemians olomoucký fotbalový klub, platí spíš to druhé. Na druhou stranu jde ale o jeden z neuralgických bodů českého fotbalu, takže se i dnešní jednání disciplinární komise na toto téma vyplatí sledovat. I když rozřešení pravděpodobně nepřinese. Jaká by to pak také byla mýdlová opera, kdyby skončila už po necelém roce a půl od první epizody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kapr, šéf Bohemians Praha, po jednání disciplinární komise | Foto: Jan Kaliba

V minulých dílech jste slyšeli:

„Kdyby vám někdo uplácel hráče, také by vám to bylo nepříjemné. Jsem jim vděčný za to, že to oznámili, všechna čest,“ pravil 26. března loňského roku muž oblečený do kostýmu chrabrého bojovníka za čistotu českého fotbalu Karel Kapr, když poprvé vyplul z jednání disciplinární komise, které ale nedodal potřebné důkazy, takže časem sám odešel s trestem a znechucením.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauza údajné korupce připomíná soap operu

„Jestli vede svaz Pavel nebo Ivan, to je jedno, práva se stejně nedomůžete. Víceméně jsem toto čekal, takže nejsem ani zklamaný, ani nic jiného.“

Ze svazu se mezitím stala asociace a už ji nevede ani Pavel, ani Ivan, ale dočasně Dalibor řečený Kučera. A i za jeho vlády se z tábora domnělých padouchů z Olomouce ozývají stále stejná slova.

„Myslím si, že jsme nic neudělali, z toho důvodu jsem klidný.“

Jenže červencové stání u olomouckého soudu klid předsedy klubového představenstva Josefa Lébra muselo narušit. Ve hře byly podmínečné tresty za uplácení pro všechny zúčastněné. Soudce si ale nakonec vyžádal ještě další dokazování, na které dojde v polovině září.

A tak se dá čekat, že ani fotbalový tribunál ještě tenhle nekonečný seriál neukončí. Ať tak, či onak, během dnešního odpoledne a podvečera vás budeme o dění na pražském Strahově informovat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme