Disciplinární komise: Olomouc je vinna, přijde o 9 bodů

Fotbalisté Sigmy Olomouc ztratí v Gambrinus lize devět bodů a zaplatí pokutu čtyři miliony korun, gólman Hanáků Petr Drobisz zaplatí 200 tisíc a nesmí 18 měsíců hrát. Takový je verdikt Disciplinární komise Fotbalové asociace, podle které se Drobisz pokusil v květnu 2009 uplatit hráče Bohemians Praha. Sigma se proti rozhodnutí odvolá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ani Tomáš Berger nepřekonal olomouckého Petra Drobisze | Zdroj: ČTK

"Připadaly v úvahu i vyšší tresty, ale roli hrálo to, jaké padlo rozhodnutí ve vztahu k Bohemians Praha, a to, že tohle bylo ovlivnění jednoho zápasu. Teoreticky by někdo mohl ovlivňovat celou soutěž - a jaký bychom pak dali trest, když teď bychom dali maximální," vysvětloval výši postihů předseda disciplinární komise Jiří Golda.

"V tom jejich posouzení byla celá řada procesních chyb, řada věcí, které nechtěli vidět nebo přehlédli, nedovedu to pochopit. Skoro tři hodiny se radili, takže to asi nebylo tak jednoduché. O českém fotbale a jednotlivých klubech rozhoduje komise, která může všechno," uvedl ředitel Sigmy Jaromír Gajda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda disciplinární komise Jiří Golda vysvětluje výši trestů

Trest si od disciplinárky vysloužil i bývalý sportovní ředitel Olomouce Jiří Kubíček, který za znevážení dobrého jména fotbalu a porušování předpisů Fotbalové asociace nesmí dva roky působit ve fotbale. Na příští zasedání pak komise předvolala bývalé hráče Bohemians Miroslava Obermajera a Davida Zoubka, kteří jsou podezřelí z převzetí úplatku.

Z korupce nařkl Olomouc loni na jaře šéf střížkovských Bohemians Karel Kapr, podle kterého Drobisz nabídl jeho hráčům 300 tisíc za to, když nechají Sigmu vyhrát v posledním ligovém kole ročníku 2008/2009.

Nejdříve ale disciplinární komise potrestala právě Pražany. Ti dostali souhrnný trest odpočtu dvaceti bodů a pokuty šest milionů za to, že s komisí nespolupracovali, a zároveň za nenastoupení k derby proti Bohemians 1905. Odvolací a revizní komise nakonec postih zmírnila na odečet patnácti bodů, což ovšem Střížkovským k záchraně v soutěži nepomohlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olomoucký šéf Jaromír Gajda napadá rozhodnutí disciplinární komise

Civilní soud tuto korupční kauzu ještě nerozřešil, další stání je na programu v polovině září. Disciplinární komise v jedné fázi uvažovala o tom, že vyčká jeho verdiktu, nakonec ale své rozhodnutí změnila, a Sigmu s brankářem Drobiszem potrestala už nyní.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme