Disciplinární komisi FAČR povede namísto Goldy Roman Brnčal

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky má nového šéfa. Jiřího Goldu, který ze své funkce 23. ledna odstoupil, nahradí dosavadní místopředseda disciplinárky Roman Brnčal. Golda odstoupil poté, co předseda asociace Miroslav Pelta oznámil, že korupční kauzy bude nadále řešit jen policie, a teprve na základě jejího šetření bude moct trest udělit i disciplinární komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda | Zdroj: ČTK

„Nesouhlasím s tím, že by se korupční kauzy měly zametat pod koberec,“ uvedl Jiří Golda ve svém prohlášení. Výkonný výbor totiž na konci ledna doplnil do disciplinárního řádu články, podle kterých by korupční kauzy měla řešit jen policie.

Českým fotbalem otřásala v posledních měsících kauza údajné korupce, kterou v září rozvířil šéf Sparty Daniel Křetínský. Sešel se s předsedou fotbalové asociace Miroslavem Peltou a měl mu předat informaci o uplácení v českém fotbale. Křetínský má do 7. února dodat konkrétní důkazy, v opačném případě by ho měl stihnout trest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta vysvětluje, proč je Roman Brnčal jen prozatímním předsedou disciplinární komise

Roman Brnčal byl jmenován jen dočasným šéfem disciplinární komise, v jejím čele nicméně bude stát minimálně do března. Tehdy se znovu sejde výkonný výbor, který by měl definitivně jmenovat nového stálého předsedu.

„Zatím je to tak, že potřebujeme ještě jedno období, než se znovu sejde výkonný výbor, ale určitě to v březnu dotáhneme. Většinou je to tak, že když někde odstoupí předseda, pověříte vedením místopředsedu, takhle to vzniklo i tady,“ vysvětlil Miroslav Pelta.

Výkonný výbor fotbalové asociace zároveň vyzval předsedkyni odvolací a revizní komise Markétu Haindlovou k rezignaci na funkci. Podle slov Miroslava Pelty totiž poškodila asociaci tím, že poté, co se výkonný výbor rozhodl přenechat vyšetřování korupčních kauz policii, komunikovala s UEFA i FIFA bez toho, že by celou věc předtím konzultovala právě s výkonným výborem.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme