Distancovaného brankáře Liberce Kováře nahradí v Evropské lize Hroššo

Fotbalisté Liberce ještě v základní skupině Evropské ligy neprohráli. A prodloužit tuhle sérii se pokusí i na stadionu favorizovaného FC Sevilla. S tím v domácím prostředí remizovali, přišli ale kvůli červené kartě o gólmanskou jedničku Přemysla Kováře. A tak se do branky postaví Lukáš Hroššo.

fotbal Liberec Evropská liga | Zdroj: ČTK

"Nebereme to jako svátek, chceme nějaké body do tabulky, abychom postoupili,“ prohlásil odhodlaně slovenský gólman, který minule proti Seville nastoupil na poslední necelou čtvrthodinu.

A nebyl to pro něj rozhodně jednoduchý start. Hroššo i kvůli nerozchytanosti nepůsobil úplně jistě a v samotném závěru inkasoval gól na 1:1. O víkendu ale při své premiéře v české lize dokázal, že může být oporou a udržel čisté konto...

00:00 / 00:00

Fotbalisté Liberce nastoupí v Evropské lize proti FC Sevila s brankářem Lukášem Hroššem

„V posledním zápase ukázal své kvality a vůbec nemáme obavy, že by to tady neměl zvládnout. Má dost zkušeností, jen ho přibrzdilo zranění, které měl – zlomenou nohu. Věřím, že nepodlehne bouřlivému prostředí," říká trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý a připomíná událost, která na rok zastavila kariéru nadějného gólmana. Nadvakrát zlomená noha ve slovenské lize mohla být i definitivním koncem.

Hroššo se ale nevzdal a od začátku této sezóny se pokouší dostat do sestavy Liberce. „Tak já jsem se soustředil hlavně na to, abych se dal zdravotně do kupy a jsem šťastný, že už to je za mnou. Potřebuji tu praxi a určitě to bude dobré," neztrácí naději a víru ve svoje schopnosti gólman Lukáš Hroššo, který dnes může dobrým výkonem posunout severočeský tým blíže k postupu v Evropské lize.

Utkání FC Sevilla - Liberec začne pět minut po deváté večer a na Radožurnálu uslyšíte přímou reportáž druhého poločasu.

Mirko Vasić, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít